Земля

“Вимерлого” таргана, що пожирає дерева, знову відкрили через 80 років (фото)

Дослідники заново відкрили великого безкрилого деревного таргана. Більше 80 років цей вид вважався вимерлим.

Дослідники з Сіднейського університету знайшли на острові Лорд-Хау в Австралії кілька особин унікального лісового таргана (Panesthia lata). Це ендемічний вид, який мешкав тільки на одному острові і, як вважалося, повністю зник через навалу щурів.

 

Дослідники випадково побачили кілька сімей унікальних тарганів під одним деревом баньяна під час експедиції на острові. Після того, як вони перевірили всі інші дерева в окрузі, інших сімей знайти не вдалося.

Велике зображення таргана острова Лорд-Хау. Зображення: University of Sydney

Безкрилий тарган має довжину від 22 до 40 мм, розповідають вчені. Їх тіла можуть варіюватися від червоного до чорного кольору з металевим відливом. Всього в Австралії мешкає 11 видів деревних тарганів роду Panesthia. Всі вони живуть всередині дерев і харчуються гнилими колодами в тропічних і відкритих лісах на півночі і сході Австралії.

У їх кишечнику містяться спеціалізовані мікроорганізми, які допомагають перетравлювати целюлозу в деревині. Як і в інших видів тарганів, самки народжують німф (безкрилих особин, які майже не відрізняються від дорослих крилатих). Вони залишаються в сімейних групах з дорослими тарганами.

Максим Адамс, який виявив унікального таргана. Зображення: University of Sydney

Вважалося, що унікальний лісовий тарган острова Лорд-Хау (Panesthia lata), колись широко поширений по всьому архіпелагу, вимер після прибуття щурів на острови в 1918 році. Протягом наступних кількох десятиліть в ході пошуків були виявлені розрізнені популяції близьких родичів. Але знову відкрита група генетично відрізняється від них.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments