Земля

Випадкова знахідка перевернула уявлення геологів про льодовикові періоди

Геологи з Університету Отаго вивчили дані відкладень в льодовиковому керні, витягнутому з моря Росса в Антарктиді. Результати аналізу говорять про те, що льодовикові періоди в минулому траплялися приблизно в 2,5 раза частіше.

До цього дослідження вважалося, що протягом останнього мільйона років крижані щити Антарктиди, розширювалися і відступали кожні 100 тис.років, що відповідало загальним зміни клімату на планеті, пояснюють вчені. Проаналізувавши дані льодовикового керна (циліндрична проба, що отримується при бурінні льоду), геологи показали, що насправді льодовик Антарктиди просувався вперед і відступав кожні 41 тис.років.

У своїй роботі вчені використовували 6,2 метровий зразок льодовика з моря Росса, який був отримано для іншого проекту у 2003 році і довгий час зберігався в архіві в США. Геологи провели палеомагнітний аналіз серцевини ядра зразка. Це дослідження реконструює зміни магнітного поля Землі. Результати аналізу показали, що зразок зберігає історію останнього мільйона років.

Щоб зрозуміти, як змінювався льодовик з часом, вчені вивчили склад осадових порід в різних шарах. 

Айсберги, що утворюються на льодовому шельфі, містять відкладення та скелі, прикріплені до їх нижньої сторони. Коли айсберги відколюються, вони відпливають у море і скидають скелі та відкладення, коли вони тануть. З’ясувавши, скільки цього сміття знаходиться в ядрі з плином часу, ми можемо побудувати картину змін в розмірі крижаного щита. Крістіан Онайзер, автор дослідження з Університету Отаго

Попередні уявлення про частоту льодовикових періодів були неточними, оскільки були засновані на неповних даних, відзначають вчені. При цьому реконструкція попередніх змін допоможе краще зрозуміти, що буде відбуватися з Землею в майбутньому, особливо в умовах глобального потепління.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button