Головна / Земля / Експерти: Людська діяльність незабаром призведе до масових конфліктів між людьми і тваринами

Експерти: Людська діяльність незабаром призведе до масових конфліктів між людьми і тваринами

Вносячи зміни у навколишнє середовище, людство вже на дві третини скоротило відстань масових пересувань ссавців, згідно опублікованому аналізу. Дослідники вважають, що відсутність руху може модифікувати екосистеми і збільшити кількість конфліктів між людиною і тваринами.

«Ми живемо в епоху, коли люди дуже змінюють природні умови»
, – говорить Оскар Вентер, еколог з Університету Північної Британської Колумбії в Канаді.

Кілька років тому Марлі Такер, біолог Центру досліджень біорізноманіття та клімату Санкенберга Університету Гете у Франкфурті, Німеччина, і інші експерти вирішили почати масштабне дослідження:

порівняти руху якомога більшої кількості видів ссавців – від мишей до ведмедів гризлі – і з’ясувати, наскільки людські дії впливають на них.

Вчені порівняли рух тварин з індексом людської діяльності, що включає: дорожню інфраструктуру, будівлі та нічне освітлення, щільність населення і землі, задіяні під сільське господарство.

Команда виявила, що ссавці в районах з великим людським «слідом» переміщалися всього на третину відстані, характерного для районів з низьким людським фактором: максимальний діапазон переміщень тварин у перших становив у середньому близько 7 км; в останніх – 22 км.

Популяції немігруючих тварин забезпечують багатий ґрунт для розвитку таких хвороб, як пташиний грип. І чим ближче дика природа до людей, тим більша вірогідність виникнення конфлікту між людиною і твариною, запевняють вчені.