Головна / Земля / У Мексиканській затоці існує смертоносне озеро (відео)

У Мексиканській затоці існує смертоносне озеро (відео)

В глибині океану, в придонній частині Мексиканської затоки вчені виявили озеро. Всякий, хто запливе в його отруєні води, приречений на муки, можливо — на смерть.

Підводне озеро вивчив океанолог Ерік Кордес (Erik Cordes), про результати дослідження він і його команда розповідають в журналі Oceanography.

Вода в «озері на дні моря» в п’ять разів солоніша, ніж по затоці, і насичена метаном і сірководнем. Концентрація цих газів настільки висока, що жити в «мертвому озері» не здатна більшість живих істот, а ті, що запливають туди випадково, гинуть від інтоксикації. Тільки бактерії, деякі черви, молюски і ракоподібні витримують токсичну середу. Вони і складають головний інтерес морських біологів, вивчаючих організми, що пристосувалися до життя в екстремальних умовах отруйного озера.

Більшості багатоклітинних виживати в таких умовах дозволяють бактерії: саме вони перетворюють токсичні метан і сірководень в органічні молекули, які в змозі вживати в їжу деякі організми, що уподобали отруйне океанське озеро. На дні озера дослідний підводний дрон Hercules виявив багатощетинкових червів Hesiocaeca methanicola, молюсків Bathymodiolus brooksi і Bathymodiolus childressi, а також безліч їх симбіонтів.

Температура в цій частині океану істотно вища, ніж в інших придонних зонах, і досягає 19°C. Сірководень і метан надходять з покладів, розташованих під шаром осадових порід; вони мають більш високу температуру, ніж велика частина води на цій глибині. Завдяки різниці в щільності засолені обсяги води, у яких розчиняються поклади підводних солей, погано змішуються з менш солоною водою в океані — через цю причину існує отруйне підводне озеро.