Земля

Чи можна озеленити Сахару

Нам складно уявити Африку або пустелю Сахару повністю зеленими. Однак уже кілька років людина активно займається озелененням таких місць. Як відбувається цей процес, і чи корисно це?

В цей час озеленення пустелі проводиться на більш ніж 30 мільйонах квадратних кілометрів Землі. Цей процес може допомогти людству вирішити величезну кількість проблем, наприклад, енергетичну, продовольчу і водну кризи.

Існує безліч різних методів, використовуваних в процесі озеленення. Деякі тільки підтримують вже зелені місця, інші заключаються у безпосередньому створенні нових зон. Наприклад, керований ротаційний випас (або вахтовий випас) є одним з «підтримуючих» методів. Він полягає в тому, що худоба переміщається по певних ділянках пасовищ, що дозволяє іншим районам відпочивати.

Озеленення пустелі також значною мірою залежить від наявності води. При наявності великої кількості води перетворити пустелю в ліс буде дуже легко, на жаль, саме відсутність води і є головною особливістю пустель. Однак зараз існує багато способів отримувати воду. У багатьох регіонах відбувається інтенсивний збір дощової води, існують спеціальні системи повторного використання, а також експлуатація морської води.

Існують і більш «екзотичні» методи. Наприклад, проєкт “Ліс Сахари“, який займається озелененням пустелі, вже давно пропонує використовувати сонячні батареї і вітрогенератори в пустелях. За словами фахівців, сонячні панелі зменшать альбедо (відбивну здатність поверхні) і в поєднанні з вітрогенераторами підвищать можливість викликати опади. Однак на сьогодні цей проєкт майже не зрушив з мертвої точки, оскільки його вартість становить «астрономічні суми».

Існує кілька методів озеленення, метою яких є зменшення ерозії, випаровування і ущільнення верхнього шару грунту. Такі способи також допомагають знизити температуру і зменшити ймовірність піщаних бур.

Однак, безумовно, найбільш «наочними прикладами» є проєкти прямого озеленення, тобто висадки дерев. Сьогодні таким є “Велика зелена стіна”. У цьому проєкті бере участь 21 африканська держава. Головне завдання – висадити стіну шириною в 15 кілометрів і довжиною 7775 кілометрів: від Сенегалу до Джібуті. Влада різних країн планує завершити проєкт до 2030 року, але нині висаджено лише 15% стіни. Якщо все піде за планом, то стіну можна буде побачити з космосу.

Great Green Wall

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button