Здоров'я

У слині людини знайдено мікроскопічний паразит

Вчені виявили в слині людини паразита, пов’язаного з розвитком цілого ряду серйозних захворювань. Зараз є всі підстави вважати, що мікроорганізм Bdellovibrio провокує розвиток муковісцидозу, пародонтозу та інших хвороб порожнини рота. Про інші особливості паразита розповідає видання New Scientist.

30-06-16-foto-600x400-1

Bdellovibrio живе повністю за рахунок господаря. Його середовище проживання – поверхня клітин інших бактерій. Ця особливість робить мікроорганізм дуже потайливим. Знайти його в зразку слини часом не так просто. Найчастіше паразит живе на бактеріях Actinomyces odontolyticus.

Особливий інтерес викликає механізм взаємодії паразита і бактерії. Свого господаря Bdellovibrio вбиває поступово. У процесі життєдіяльності паразит висмоктує необхідні амінокислоти, послаблюючи бактерію-господаря. Як тільки господар стає слабкий, паразит змінює його на інше місце проживання.

Зазначимо, вид Actinomyces odontolyticus самостійно здатний викликати хвороби ясен. Однак при нормальному імунітеті дана бактерія не виживає в організмі людини. Наявність паразита ж дає можливість пристосовуватися до агресивних умов і пошкоджувати слизову оболонку.

Натхнення: medvesti.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button