Головна / Земля / Гіпотеза про вплив фаз Місяця на психічний стан людей не знайшла підтвердження

Гіпотеза про вплив фаз Місяця на психічний стан людей не знайшла підтвердження

Гіпотеза про вплив мінливих фаз Місяця на психічний стан людини не знайшла підтвердження у масштабному дослідженні, проведеному швейцарськими та американськими вченими. Свої висновки вони виклали в медичному виданні Swiss Medical Weekly.

Фахівці Університетського госпіталю Цюриха і госпіталі кантону Граубюнден спільно з колегами з Медичного коледжу Альберта Ейнштейна (Нью-Йорк) вивчили 17 996 історій хвороби пацієнтів, які проходили з 2005 по 2015 рік лікування в двох психіатричних клініках Граубюндена. Вони шукали докази наявності зв’язку між фазами, які проходить Місяць, і психічними розладами.

Медичні теорії, які передбачають наявність такого зв’язку, відомі медикам з часів Стародавнього Єгипту, Асирії та Вавилону. Як зазначають дослідники, «віра впливу Місяця на життя людей, їх емоції і добробут глибоко вкоренилася в людській історії». Зокрема, в Середні віки існували міфи про те, що «під впливом повного Місяця люди стають перевертнями і вампірами».

В даний час В науковій спільноті немає єдиної думки щодо впливу Місяця на психічний стан людей. У більшості досліджень не підтверджується зв’язок між циклами супутника Землі і буйною поведінкою, розладами сну, самогубствами, зазначають науковці. Однак, багато фахівців упевнені, що місячні цикли все-таки позначаються на стані психіки.

Вивчивши медичні карти пацієнтів і зіставивши ці дані зі зміною фаз Місяця (молодик, перша чверть, повний місяць, остання чверть), фахівці зробили висновок про відсутність «суттєвого зв’язку між місячним циклом і тривалістю перебування в лікарнях». Не знайшлося підтверджень і припущеннями про те, що від фаз Місяця залежить частота звернень пацієнтів за допомогою.

«Незважаючи на широку віру населення в те, що Місяць впливає на психічне здоров’я людей і, відповідно, на подальше психіатричне лікування, наше дослідження не змогло встановити який-небудь зв’язок між фазами місячного циклу і частотою випадків надходження на лікування або з тривалістю перебування в психіатричних клініках», — констатували вчені.

На їх думку, при проведенні лікування лікарям слід враховувати наявність «народних вірувань», що стосуються Місяця. Разом з тим, пацієнти повинні знати також про результати наукових досліджень — як підтверджували, так і спростовують ці вірування.