Земля

Гіпотеза про вплив фаз Місяця на психічний стан людей не знайшла підтвердження

Гіпотеза про вплив мінливих фаз Місяця на психічний стан людини не знайшла підтвердження у масштабному дослідженні, проведеному швейцарськими та американськими вченими. Свої висновки вони виклали в медичному виданні Swiss Medical Weekly.

Фахівці Університетського госпіталю Цюриха і госпіталі кантону Граубюнден спільно з колегами з Медичного коледжу Альберта Ейнштейна (Нью-Йорк) вивчили 17 996 історій хвороби пацієнтів, які проходили з 2005 по 2015 рік лікування в двох психіатричних клініках Граубюндена. Вони шукали докази наявності зв’язку між фазами, які проходить Місяць, і психічними розладами.

Медичні теорії, які передбачають наявність такого зв’язку, відомі медикам з часів Стародавнього Єгипту, Асирії та Вавилону. Як зазначають дослідники, “віра впливу Місяця на життя людей, їх емоції і добробут глибоко вкоренилася в людській історії”. Зокрема, в Середні віки існували міфи про те, що “під впливом повного Місяця люди стають перевертнями і вампірами”.

В даний час В науковій спільноті немає єдиної думки щодо впливу Місяця на психічний стан людей. У більшості досліджень не підтверджується зв’язок між циклами супутника Землі і буйною поведінкою, розладами сну, самогубствами, зазначають науковці. Однак, багато фахівців упевнені, що місячні цикли все-таки позначаються на стані психіки.

Вивчивши медичні карти пацієнтів і зіставивши ці дані зі зміною фаз Місяця (молодик, перша чверть, повний місяць, остання чверть), фахівці зробили висновок про відсутність “суттєвого зв’язку між місячним циклом і тривалістю перебування в лікарнях”. Не знайшлося підтверджень і припущеннями про те, що від фаз Місяця залежить частота звернень пацієнтів за допомогою.

“Незважаючи на широку віру населення в те, що Місяць впливає на психічне здоров’я людей і, відповідно, на подальше психіатричне лікування, наше дослідження не змогло встановити який-небудь зв’язок між фазами місячного циклу і частотою випадків надходження на лікування або з тривалістю перебування в психіатричних клініках”, – констатували вчені.

На їх думку, при проведенні лікування лікарям слід враховувати наявність “народних вірувань”, що стосуються Місяця. Разом з тим, пацієнти повинні знати також про результати наукових досліджень – як підтверджували, так і спростовують ці вірування.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button