Наука

Укуси і подряпини кішок можуть привести до розвитку психічного розладу

Після таких новин грати з пухнастим вихованцем хочеться трохи менше. Не хвилюйтесь! Просто намагайтеся не доводити свого улюбленця до справжнього божевілля

Ще в минулому столітті вчені описали гостре інфекційне захворювання під назвою «лихоманка від котячих подряпин». Збудником цієї хвороби вважається бактерія Bartonella henselae, яка потрапляє в кров людини після укусів або подряпин від кішки. При належному догляді це захворювання добре лікується, проте дотепер деякі симптоми хвороби були незрозумілі вченим. У новому дослідженні фахівці говорять про те, що Bartonella henselae також може сильно позначатися на психологічному здоров’ї людини.

У 2019 доктор Едвард Брейтшвердт опублікував дослідження, в ході якого він спостерігав хлопчика-підлітка, у якого швидко розвивалася шизофренія. У пацієнта також були супутні ураження шкіри. Після серії аналізів учені виявили, що у хлопчика була інфекція Bartonella henselae. Коли хворий пройшов курс терапії, всі його психоневрологічні симптоми зникли.

Нове дослідження є продовженням цієї роботи. Цього разу вчені поспостерігали 33 людини, які страждають психоневрологічними розладами (серйозне безсоння, мігрень, депресія, підвищена тривожність). У 29 з 33 пацієнтів була виявлена інфекція Bartonella henselae. У 24 хворих з 29 заражених бартонелою були шкірні пошкодження. Ураження шкіри могли проявляти себе у вигляді висипів і довгих смуг, схожих на розтяжки.

Вчені прийшли до висновку, що Bartonella henselae дійсно може сильно впливати на психоневрологічне здоров’я людини, викликаючи при цьому шкірні ураження. «Наше дослідження продовжиться», – кажуть автори роботи. «Ми сподіваємося, що наша робота дозволить лікарям запідозрити зв’язок між різними симптомами, що торкаються нервову систему і шкіру, які можуть бути пов’язані однією бактеріальною причиною»

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button