Поради

Як вибрати мозаїку для ванної?

Ванна кімната, викладена мозаїкою, виглядає стильно, розкішно і сучасно. Мозаїка має ті ж самі переваги, що і керамічна плитка, однак, на відміну від останньої, дозволяє створити як невеликий візерунок, так і цілу картину або панно. Як оздоблювальний матеріал мозаїка відома людям ще з давніх часів, – вже тоді її використовували справжні цінителі мистецтва.

Мозаїка для ванної від http://www.mozaiko.ru/ може бути виконана з різноманітних і десь навіть несподіваних матеріалів: мова йде про скло, кераміку, камені, смальту, ламінат, мушлі, бусини і навіть пробку. За допомогою мозаїки можна завуалювати який-небудь інтер’єрний недолік у ванній, перетворивши його в перевагу, родзинку дизайну.

22-02-16-foto-600x393-1

Які існують види мозаїки для ванної

На сьогоднішній день існують наступні види мозаїки:

Скляна мозаїка. Склад даного виду оздоблювального матеріалу швидше можна порівняти з гірським кришталем, але ніяк не зі звичайним склом. Він істотно вирізняється з-поміж інших видів мозаїки. У структурі скла відсутні пори, завдяки чому воно отримує 100% водонепроникність. Крім цього мозаїка зі скла стійка до впливу різних кислот та інших хімічних реагентів. Єдиний мінус – вона може пошкодитися в результаті впливу лимонної кислоти. Така плитка може витримувати сильні перепади температур, не втрачає свій колір, а найголовніше – відрізняється відносно недорогою ціною.

Керамічна мозаїка. Цей вид мозаїки коштує трохи дорожче. Стіни сантехнічного приміщення, в облицюванні яких були використана мозаїчна плитка даного виду, можуть додати інтер’єру візуального ефекту “блиску”, при цьому рельєф здатний імітувати природний вигляд натуральних дефектів (наприклад, тріщин), або ж навіть незначних колірних вкраплень. Якщо ж кераміку обробити спеціальною глазур’ю, то її можна буде використовувати для обробки поверхонь не тільки всередині приміщень, а й зовні, наприклад, для обробки стін і підлоги басейнів. Мозаїка з кераміки має високу міцність і стійкістю до абразивного зносу.

Смальтова мозаїка схожа за своїми характеристиками і властивостями зі скляною плиткою, проте вона має одну особливість – світіння зсередини. Це робить можливим за умови різних типів освітлення варіювати інтер’єр відповідно до свого настрою.

Кам’яна мозаїка. При її виробництві використовуються недорогі і напівкоштовні камені. Тут робиться ставка не тільки на унікальність природного малюнка, а й ефект, який отримують шляхом полірування і штучного старіння каменю. Такий інтер’єр ванної кімнати воістину розкішний, а твердість і витривалість матеріалу продовжують термін його експлуатації на століття.

Металева мозаїка. Цьому матеріалу не страшні жіночі каблучки і серйозні механічні дії. Для виробництва металевої мозаїки, як правило, використовується латунь і нержавіючу сталь. Однак така обробка вимагає особливого догляду, тому що вона боїться миючих засобів і інших хімічних реагентів. Укладають металеву мозаїку на гумову підкладку, тому її не можна використовувати в приміщеннях з великими перепадами температур. Виглядає інтер’єр такій ванні кімнати стильно і вишукано.

Як не помилитися у кількості та кольорі

Яку б мозаїку ви не вибрали, в першу чергу потрібно відштовхуватися від площі приміщення, типу передбачуваного освітлення і природно, від можливостей свого гаманця. Звичайну ванну кімнату можна обробити скляною мозаїкою, а для суміщеного санвузла варто вибрати керамічну або навіть керамогранітну обробку. Також необхідно пам’ятати про те, що мозаїчна підлога у ванній повинна бути не тільки зносостійкою, але і вологостійкою.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button