Здоров'я

Відкладання материнства може викликати рак матки

Жінки, які відкладають народження дітей на більш пізній термін або не планують їх мати зовсім, піддаються більш високому ризику розвитку раку матки, попереджають британські експерти з Центру досліджень раку.

Відкладання материнства може викликати рак матки

Згідно зі статистикою, кількість випадків раку матки зросла на чверть за останнє десятиліття, і в даний час щорічно діагностується 8700 нових випадків даного захворювання. При цьому ризик розвитку хвороби на третину вищий у жінок, які ніколи не мали дітей. Це пов’язано з тим, що протягом всього свого життя вони більшою мірою схильні до дії гормону естрогену, який може викликати зростання пухлини.

Зміна віку народження дітей поряд з деякими чинниками сучасного способу життя сприяють значному зростанню випадків всіх типів раку останні кілька десятиліть, підкреслюють вчені. За даними Центру досліджень раку, захворюваність різними пухлинами на сьогоднішній день зросла на 12% порівняно з 1990-ми роками. Фактори способу життя, такі як ожиріння, куріння, пияцтво і відсутність дітей, відіграють певну роль у цьому збільшенні.

Подальший аналіз показав, що темпи поширеності деяких видів раку значно зросли у зв’язку із сучасним способом життя. Так, захворюваність на рак печінки збільшилася на 59% за останні 10 років – частково через надмірне споживання алкоголю і надмірної ваги, а кількість випадків злоякісної меланоми шкіри зросла на 54% – в основному через популярність поїздок в спекотні країни і використання солярію.

Що стосується раку матки, то показники даної хвороби зросли з 23 випадків на 100000 осіб у 2001-2003 роках до 29 випадків на 100000 в 2011-2013 роках. Тепер рак матки є четвертим найбільш поширеним видом раку у жінок після раку молочної залози, раку кишечника і раку легенів. Захворюваність на рак молочної залози також зросла на 8% протягом 10 років – з 152 випадків на 100000 чоловік до 165 випадків на 100000 чоловік.

Читайте також: 

Експерти відзначають, що ризик розвитку раку молочної залози вище у жінок, які не мали дітей і ніколи не годували грудьми, а також у тих, хто курить, вживає алкоголь або страждає ожирінням. Під час вагітності та грудного вигодовування рівні естрогену, який може викликати небезпечні пухлини, падають. Крім того, під час вагітності підвищуються рівні прогестерону, і дослідники вважають, що цей гормон може захистити від раку. Згідно зі статистикою, сьогодні 1 з 5 жінок є бездітні у віці 45 років, і ця цифра збільшилася вдвічі порівняно з 1940-ми роками.

Багато людей часто думають, що рак – це погані гени або просто невезіння. І хоча гени відіграють важливу роль у виникненні раку, є багато речей, які люди можуть змінити в своєму житті, щоб запобігти розвитку цієї хвороби. Найбільш важливими в цьому відношенні є правильне харчування, відмова від куріння і вживання алкоголю, підтримання здорової ваги і регулярні фізичні вправи.

Натхнення: healthvesti.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button