Людина

Вживаєш спиртне — стаєш дурнішим!

Якщо ви часто здійснюєте безрозсудні вчинки після вживання спиртного, ймовірно, в цьому винні ваші гени. Фінські вчені з Університету Хельсинкі виявили генетичну мутацію, яка робить людей сприйнятливішими до імпульсивної і необачної поведінки, коли вони перебувають у стані алкогольного сп’яніння. Відкриття фахівців може призвести до розробки нових ліків від алкоголізму.

73b5265ddf9691451f85dc5c0375e580

Протягом багатьох років було загадкою, чому деякі люди п’яніють від невеликої кількості алкоголю або чому вони здійснюють дивні вчинки після того, як вип’ють. Вчені припустили, що, оскільки ці характеристики є постійними, можна припустити, що на це впливають базові біологічні фактори. Фахівці знайшли мутації в гені рецептора 2В серотоніну, який робить людей схильними до неадекватної поведінки, особливо коли вони п’яні. Вченим мало що відомо про функції даного рецептора, але вони вважають, що він пов’язаний з імпульсивністю і низкою проблем психічного здоров’я.

Отримані результати показують, що люди з цією мутацією більш імпульсивні по природі, навіть коли тверезі, і вони, швидше за все, мають поганий самоконтроль або афективні розлади. Такі дані були отримані в ході аналізу даних про імпульсивних людей, які страждають алкоголізмом, та їх родичів.

Натхнення: healthvesti.com

Кнопка «Наверх»