Інтернет

Wi-Fi вперше за 22 роки отримає новий частотний діапазон

У США офіційно дозволено застосовувати діапазон частот 6 Ггц для неліцензійного використання. Немає сумнівів, що подібне рішення скоро приймуть і в інших країнах.

Wi-Fi впервые за 22 года получит новый частотный диапазон

Американський веб-сайт The Verge повідомляє, що Федеральна комісія США по зв’язку схвалила виділення шестигігагерцевого діапазону радіочастот для неліцензійного використання. Це означає, що дані частоти можуть бути зайняті для передачі сигналів Wi-Fi і дозволять забезпечити більш стабільне і швидке бездротове з’єднання.

Рішення комісії дає зелене світло найбільшому розширенню діапазону бездротових мереж з часів їх появи в 1998 році. Новий спектр в чотири рази перевищує обсяг частот, вже доступний для роутерів та інших пристроїв. Зараз для передачі даних по Wi-Fi виділено два діапазони: 2,4 ГГц і 5 Ггц відповідно. З-за великої кількості побутових і промислових пристроїв, що використовують ці частоти, сигнали часто перекривають один одного, приводячи до спотворень і втрат зв’язку.

Новий спектр частот буде задіяний в розширеній версії вже використовного стандарту бездротового зв’язку Wi-Fi 6, яке називається Wi-Fi 6E. Він зможе забезпечити швидкість передачі даних до 2 Гбіт/с при затримці в дві мілісекунди. Пристрої, які будуть працювати за новим стандартом в діапазоні 6 ГГц, повинні з’явитися до кінця цього року.

«Доступ на частоті 6 ГГц — це фундаментальна розробка в сфері бездротових підключень, яка надає Wi-Fi великий простір для реалізації інноваційних сценаріїв і створення нових додатків, — прокоментував рішення Федеральної комісії Едгар Фігероа, голова об’єднання виробників комп’ютерної техніки і бездротових пристроїв Wi-Fi Alliance. — Сьогоднішній глобальний клімат підкреслює важливість Wi-Fi для забезпечення зв’язку та продуктивності».

Відзначимо, що поки новий діапазон частот, виділений для використання лише на території США. Однак немає жодних сумнівів у тому, що інші держави теж незабаром приймуть новий стандарт бездротового зв’язку.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button