Технології

У 2019 році світові потужності з виробництва фотоелектричної енергії досягли 115 ГВт

Минулого року розробники фотоелектричних систем по всьому світу встановили 114,9 ГВт нової сонячної енергії, згідно зі свіжою статистикою Міжнародного енергетичного агентства (МЕА).

Що стосується нових сонячних установок, то третій рік поспіль Китай був найбільшим у світі фотоелектричним ринком з 30,1 ГВт потужностей за 12 місяців до кінця грудня, за ним слідують США з 13,3 ГВт і Японія з 7,7 ГВт.

Чого досягла фотоелектрична енергетика?

У своєму звіті «Знімок глобального ринку фотоелектричної енергії 2020» МЕА заявила, що торік загальний обсяг склав 12% у порівнянні з 2018 роком зі значним зростанням на всіх континентах. В цілому до кінця 2019 року по всьому світу було встановлено 629 ГВт сонячної енергії.

Європейський Союз – який входить в топ-10 як єдине ціле, що робить його другим за величиною ринком у світі в теорії – зареєстрував загальне збільшення близько 16 ГВт. Іспанія і Німеччина додали найбільшу потужність на континенті минулого року – 4,4 ГВт і 3,9 ГВт відповідно.

На частку Азії припадає близько 57% від загального обсягу нових потужностей минулого року. Такі країни, як Південна Корея, Тайвань і Малайзія, компенсували зниження попиту в Китаї та Індії в 2019 році.

У МЕА заявили, що всі фотоелектричні системи, встановлені по всьому світу, в цей час здатні покрити близько 3% світового попиту на електроенергію.

«У найближчі роки фотовольтаїка буде мати потенціал для перетворення у важливе джерело електроенергії дуже швидкими темпами в декількох країнах по всьому світу», – сказали в МЕА.

МЕА також визначило ряд факторів, які можуть підтримати швидке зростання фотоелектрики в майбутні роки, таких як падіння цін на зберігання, швидке поширення електромобілів і поліпшення виробництва зеленого водню.

У своєму останньому наборі статистичних даних за весь рік Міжнародне агентство з відновлюваних джерел енергії (IRENA) заявило, що в 2019 році світ додав 97,1 ГВт нової потужності фотоелектричних станцій. Це означає, що різниця між його звітом та показниками МЕА становить близько 17,8 ГВт.

Натхнення: econet.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button