Технології

Новий метод дозволить швидко і дешево переробляти біопластик в біорозчин

Команда вчених з Бірмінгемського університету розробила швидкий і ефективний спосіб перероблення біопластика в біорозчинник, який можна використовувати в різноманітних галузях промисловості, включаючи косметику і фармацевтику. Про їх дослідженні пише Eurek Alert!.

Біопластик, виготовлений з полімолочної кислоти (PLA), стає все більш поширеним в таких продуктах, як одноразові стаканчики, пакувальні матеріали і навіть дитячі іграшки. Як правило, як тільки вони досягають кінця свого терміну корисного використання, їх викидають на смітник або компостують, при цьому процес біорозкладу йде протягом декількох місяців.

У новому дослідженні вчені довели, що хімічний процес з використанням каталізатора на основі цинку може бути використаний для розщеплення реальних споживчих пластиків та отримання зеленого розчинника, званого метиллактатом.

Вчені перевірили цей метод на трьох окремих продуктах — одноразовій чашці, деяких відходах 3D-принтера і дитячій іграшці. Вони виявили, що чашку найлегше перетворити в метиллактат при нижчих температурах, але навіть більш масивний пластик в дитячій іграшці можна перетворити в біорозчинник, просто при вищих температурах.

Хімічний процес був випробуваний на 300 мл цього розчину. Наступні етапи експериментів будуть охоплювати збільшення обсягів створення біорозчинника для того, щоб його можна було використовувати в промислових умовах.

Натхнення: hightech.fm

Кнопка «Наверх»
Закрыть