Екологія

За останні 10 років у світі вбили щонайменше 1733 екоактивістів – дослідження

Найпоширенішими причинами вбивства стали гірничодобувна промисловість, лісозаготівля та агробізнес

За даними міжнародної громадської організації Global Witness з 2012 по

Їх вбили кілери, на замовлення організованих злочинних груп та їхніх урядів, повідомляє The Guardian.

Понад дві третини цих злочинів сталися в Латинській Америці. Так 342 екоактивістів були вбиті в Бразилії, у Колумбії – 322, у Філіппінах – 270, у Мексиці – 154 та 117 у Гондурасі.

Однак дослідники вважають, ці цифри значно занижені та не відображають повного масштабу проблеми.

“Гірничодобувна промисловість, лісозаготівля та агробізнес були найпоширенішими причинами вбивства, коли причина була відома”, – підкреслили в матеріалі.

Автори звіту зазначили, що 39% жертв належали до корінного населення громад, а вбивства непропорційно вплинули на країни з низьким рівнем доходу.

“Ми не просто переживаємо кліматичну надзвичайну ситуацію. Ми знаходимося в передгір’ї шостого масового вимирання, і ці захисники є одними з небагатьох людей, які стоять на цьому шляху. Вони заслуговують на захист не лише з основних моральних причин. Майбутнє нашого виду та нашої планети залежить від цього”, – сказала індійська екологиня докторка Вандана Шіва у передмові до звіту Global Witness.

У доповіді зазначили, що за цей час було кілька значних перемог екоактивістів. Так у 2021 році в Південній Африці громади корінного населення Дикого узбережжя Східної Капської провінції Південної Африки здобули юридичну перемогу над Shell, змусивши компанію припинити розвідку нафти в місцях розведення китів. Також у  травні 2022 року громади на острові Сангіхе, Індонезія, виграли позов проти канадської компанії, яка планувала видобувати золото на їхньому острові.

Екоактивісти у звіті закликали уряди створити безпечний громадянський простір для захисників навколишнього середовища та сприяти юридичній відповідальності компаній, допомагаючи забезпечити нульову терпимість до насильства проти екоактивістів.

Натхнення: ecopolitic.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments