Всесвіт

Астероїд Апофіз загрожує Землі. Або все ж ні?

Астероїд (99942) Апофіз діаметром майже 400 метрів пролетить поруч із Землею в 2029 році. Раніше попереджали про загрозу зіткнення цього об’єкта з Землею. Але чи правда нам загрожує такий масивний об’єкт?

asteroid Фото Від Sergydv

Апофіз виявили в 2004 році і вже тоді вчені NASA занепокоїлися тим, що він може зіткнутися з Землею. Тоді астрономи були переконані, що космічний мандрівник не зіткнеться з нашою планетою — принаймні, в 2029 році, коли астероїд повинен наблизитися до нашої планети на рекордно близьку відстань.

Однак, в 2020 році вчені більш детально розрахували траєкторію польоту Апофіза і з’ясовували, що він може врізатися в нашу планету в 2068 році. Вчені прийшли до такого висновку, виявивши, що астероїд прискорився через неоднорідне випромінювання, яке діє, як слабкий, але постійний двигун. До цього вважалося, що зіткнення неможливе.

У 2021 році астероїд підлетів ще ближче і астрономи змогли провести більш детальний аналіз. В результаті дослідники з’ясували, що і в 2068 році очікувати зіткнення з Землею не варто — шанс на це занадто нікчемний.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button