Технології

«Тихий» надзвуковий літак NASA отримав нову назву

Космічне агентство США повідомило, що «тихий» надзвуковий літак, який розробляють, тепер буде називатися X-59 QueSST.

NASA

Як відомо, NASA розробляє «тихий» надзвуковий літак; досі його проект називався Low Boom Flight Demonstration. Тепер же космічне агентство США повідомило, що новий експериментальний літак, який використовує «тиху» надзвукову технологію, отримав назву X-59 QueSST.

Таке найменування, як наголошується, продовжує традицію, розпочату з літака Bell X-1. (В травні 1947 року експериментальний апарат під управлінням капітана ВПС США Чарльза Йегера вперше в історії досяг надзвукової швидкості.) QueSST (Quiet Supersonic Transport) ж говорить про використання «тихої» надзвуковий технології.

Розробкою експериментального літака, який, як очікується, зможе летіти зі швидкістю 1,4 числа Маха, займається компанія Lockheed Martin — на заводі в місті Палмдейл, штат Каліфорнія. Як пише NASA, після того як літак буде повністю протестований і визнаний безпечним для здійснення польотів в межах національного повітряного простору США, в кінці 2022 року повинні початися перші експериментальні польоти апарату над певними населеними пунктами.

Польоти надзвукових літаків над сушею заборонені — через ударні хвилі, які утворюються при надзвуковій швидкості на планері і сприймаються людьми на землі як вибух. У новому експериментальному літаку NASA планують використовувати, зокрема, спеціальну конструкцію планера, яка, як передбачається, допоможе знизити гучність апарату (як очікується, рівень шуму від ударних хвиль на землі не буде перевищувати 75 дб, що приблизно відповідає шуму від закриваючих дверей автомобіля). В рамках тестів, які почнуться в кінці 2022 року, спостерігачі на землі повинні будуть повідомити, чи чули вони під час прольоту прототипу надзвукового літака якийсь шум.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button