Земля

У Болгарії знайшли найдавнішу в світі золоту прикрасу

У Болгарії знайшли золоту бусинку віком 6500 років — це найдавніший зразок обробленого людиною золота на Землі.

655992c8a5ff3ed7937ef229bf5c3a73
Остання знахідка виявилася давнішою від володарки попереднього рекорду, також з Болгарії — прикрас з Варненського некрополя, виявлених у 1972-1991 роках біля чорноморського міста. Вже тоді варненське золото поставило вчених у глухий кут: неясно, як землероби, кілька сторіч тому (в кінці п’ятого тисячоліття до нашої ери) перебралися з Анатолії на Балкани, навчилися виплавляти мідь і золото.

Відкрита тільки що золота намистинка робить древнішою епоху балканського золота ще на двісті років. Її виявили у середині липня на стоянці Телль Юнаціте біля міста Пазарджик. На цьому місці, на думку болгарських археологів, було розвинене міське поселення — можливо, перше в Європі. Крім золотої прикраси, там знайшли сотні керамічних статуеток птахів, а також фрагменти міської стіни.

Розкопки в Телль Юнаціте ведуться з 1970-х років. Поряд з варненським некрополем вона вважається частиною «загубленої» балканської цивілізації мідного віку (халколіту). На думку вчених, її відрізняли розвинені торгові шляхи, виробництво металів і найдавніша у світі писемність (якщо візерунки на табличках з Градешниці виявляться символами для слів або звуків).


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button