Земля

В ядрі Землі знайдені нові магнітні хвилі. Кожні сім років вони спотворюють поле планети

Геофізики вже давно вибудовували теорії про існування таких хвиль. У новому дослідженні їм вдалося підтвердити їх існування.

Вчені виявили абсолютно новий тип магнітних хвиль, які проходять через зовнішнє ядро Землі кожні сім років, спотворюючи при цьому силу магнітного поля планети. Результати дослідження публікує Proceedings of the National Academy of Sciences.

Хвилі, які рухаються вздовж осі обертання Землі відповідно до ефекту Коріоліса, рухаються зі сходу на захід і можуть долати до 1 500 км на рік. Використовуючи групу супутників Європейського космічного агентства (esa), автори нового дослідження виявили таємничі хвилі в самому зовнішньому шарі рідкого зовнішнього ядра планети. Прямо там, де цей шар зустрічається з кам’янистою мантією, — на 2 900 км нижче поверхні Землі.

Джерело цих хвиль поки залишається загадкою, але вони, ймовірно, пов’язані зі «збуреннями глибоко всередині зовнішнього ядра Землі», — пояснює провідний автор дослідження Ніколя Жилле, дослідник з Університету Гренобль-Альпи у Франції.

Зміни магнітного поля, пов’язані з хвилями, були найбільш сильними поблизу екватора Землі. Зображення надано університетом Гренобль-Альпи

На думку дослідників, існування цих хвиль пояснить загадкові коливання магнітного поля планети, які генеруються рухом рідкого заліза в зовнішньому ядрі Землі. Супутникові вимірювання магнітного поля, проведені за останні 20 років, показують, що його напруженість падає кожні сім років. Це якраз збігається з коливаннями нововідкритих хвиль.

“Геофізики вже давно випробували теорії про існування таких хвиль, але вважалося, що вони існують в більш тривалих часових масштабах, — пояснюють вчені. – Наша робота передбачає, що, ймовірно, існують і інші подібні хвилі, можливо, з більш тривалими періодами. Але для їх відкриття потрібні додаткові дослідження”.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button