Наука

У головному мозку людини зафіксований невідомий тип сигналу

Міжнародна команда вчених виявила в тканинах головного мозку людини невідомий раніше спосіб обміну даними між клітинами. Результати дослідження опубліковані в журналі Science.

Нейробіологи відкрили новий спосіб передачі даних у зовнішніх коркових клітинах мозку. Йдеться про особливий «градуйований» сигнал, який передає деяким нейронам інший метод виконання ними своїх обов’язків. Раніше він не спостерігався в мозку людини.

Нове дослідження показало, що мозок людини володіє значно більшими обчислювальними потужностями, ніж вчені вважали раніше.

Під час проведення дослідів з вивчення електричної активності фрагментів тканини, вилученої операційним шляхом у людей з епілепсією, фахівці методом флуоресцентної мікроскопії виявили, що деякі клітини кори головного мозку можуть використовувати не тільки іони натрію, але і кальцію. Його позитивно заряджені іони продукували хвилі напруги, які перш вчені ніколи не фіксували. Вчені назвали новий механізм опосередкованим кальцієм потенціалом дендритної дії, або dCaAP (calcium-mediated dendrite action potentials).

Дендрити – розгалужений відросток нейрона, який отримує інформацію через хімічні (або електричні) синапси від аксонів (або дендритів і соми) інших нейронів і передає її через електричний сигнал тілу нейрона (перікаріона), з якого виростає.

Щоб підтвердити, що результати не були унікальними для людей з епілепсією, вони підтвердили результати з невеликою кількістю зразків, узятих з пухлин головного мозку.

Зараз вчені готуються продовжити вивчення виявленого механізму вже в живому організмі. Також експертам належить дізнатися, чи характерне подібне явище тільки для людей, або схожі процеси відбуваються в головному мозку інших живих істот.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button