Технології

Енергія вітру забезпечить 30% потреб Європи до 2030 року

Більшість вітряних електростанцій буде сконцентровано в Німеччині, Великобританії, Франції, Іспанії, Нідерландах та Бельгії. А ось країни Східної Європи, за винятком Естонії, залишаться далеко позаду, повідомляє Clean Technica.

Енергія вітру забезпечить 30% потреб Європи до 2030 року, судячи за даними, які Європейська асоціація вітроенергетики опублікувала відразу в двох своїх доповідях: «Прогноз до 2020 року» і «Сценарії до 2030 року».

У «Прогнозі» говориться, що якщо стандартні обсяги щорічного введення в експлуатацію вітрових електростанцій будуть складати 12,6 ГВт (поки тільки 2017 рік поставив рекорд зі своїми 14 ГВт), то до 2020 року їх потужність складе 204 ГВт. Це перетворить енергію вітру в найбільш затребуване джерело відновлюваної енергії в Європі, забезпечивши 16,5% її потреб в електриці.

«Сценарії до 2030 року» розглядають три можливі варіанти розвитку подій. В основному сценарії Євросоюз досягає своєї мети: 27% всіх джерел енергії до 2030 року будуть відновлюваними. У цьому випадку потужність вітряних електростанцій досягне 323 ГВт. З них 253 ГВт буде доводитися на частку наземних електростанцій, а 70 ГВт — на частку прибережних. Сектор в цілому зросте більш ніж у два рази в порівнянні з показником 2016 року, а морська вітроенергетика в п’ять разів. Це еквівалентно 30% всіх потреб Євросоюзу в електриці. В проект до 2030 року вкладуть €239 млрд, що забезпечить робочими місцями 569 000 людей.

Однак, цей сценарій здійснимо тільки за умови, що будуть прийняті відповідні закони, а також внесені істотні зміни в систему енергетики. Не повинно бути ніяких серйозних криз в економіці, а доходи європейських держав повинні тривалий час залишатися на стабільному рівні. Крім того, в електромережу потрібно поступово інтегрувати електроенергію з відновлюваних джерел.

Оптимістичний сценарій передбачає, що до 2030 року 35% всіх джерел енергії в Європі будуть «чистими». Це можливо тільки в тому випадку, якщо економічна і політична ситуація в регіоні буде максимально сприятливою. Тоді встановлена потужність вітроенергетики зросте до 397 ГВт. Данія, Естонія, Ірландія та Нідерланди отримуватимуть 50% електрики від вітрових електростанцій. А Німеччина, Франція і Великобританія будуть виробляти 85 ГВт, 43 ГВт, 38 ГВт вітрової енергії відповідно.

Песимістичний сценарій передбачає, що сумарна потужність європейських вітрових електростанцій досягне до 2030 року лише 256,4 ГВт. Але і це складе 21,6% всієї електроенергії в ЄС і дозволить зменшити кількість шкідливих викидів в атмосферу на 279 мегатонн.

Тим часом, в Японії теж шукають способи максимально використовувати енергію відновлюваних джерел. Дослідники інституту науки і технологій Окінави започаткували проект під назвою «Морський коник». Турбіни, розроблені японськими інженерами, планується помістити на місце хвилерізів, що дозволить одночасно і захищати узбережжі від ерозії, і генерувати електрику. Використовуючи в цих цілях всього 1% прибережної зони Японії, можна буде виробляти 10 гігават електроенергії, що еквівалентно роботі 10 атомних електростанцій.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button