Людина

Японські вчені розробили ліки від нудьги

Згідно дослідженню, проведеному ученими з Японії, у живих організмів було виявлено особливу речовину, яка може занурювати організм у стан спокою. Крім цього, воно може дозволити і позбутися від нудьги, просто «відкоригувавши» його концентрацію в крові.


На даний момент японські нейрофізіологи можуть керувати сном мишей, маніпулюючи роботою ділянки головного мозку, що відповідає за сон. За відкриття відповідають вчені з університету Цукуби. Як стверджують вчені, мозок і гормональна система обробляє два типи сигналів: один відповідає за пробудження організму і мобілізацію сил, другий – за сон і відпочинок. Різниця в коливанні цих імпульсів і «говорить» організму, коли треба засипати, а коли – чувати. За словами професора Йо Ойсі,
«Всі живі істоти, у яких є нервова система, сплять в тій чи іншій формі. Крім циклу сну і неспання, є і «проміжні» стани. Наприклад, люди проганяють сон, коли їм потрібна гранична концентрація. При цьому коли їм нудно, прогнати сон набагато важче. Раніше ми лише припускали, з чим пов’язане це бажання».

В ході досліджень експерти хотіли з’ясувати, чому нудьга викликає у людини сонливість: спостерігаючи за поведінкою мишей, вони помітили, що після того, як гризуни заспокоювалися, в головному мозку різко зростала концентрація аденозину, що посилює передачу інформації між клітинами нервової системи. Потім японці вирішили ввести дозу цієї речовини безпосередньо в спинний мозок гризунів. В результаті цих дій миші дійсно заснули, різко занурившись у фазу глибокого сну. В ході подальших вивчень стало ясно, що аденозин дезактивує особливий центр головного мозку. Таким чином, при введенні аденозину або його антагоніста (за умови, що ці молекули подолають гематоенцефалічний бар’єр) можна регулювати настрій, занурюючи людину в стан нудьги і виводячи з нього.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button