Здоров'я

Електронні сигарети не менш небезпечні для серця, ніж звичайні

Експерти попереджають, що використання електронних сигарет може збільшити ризик виникнення серцевого нападу. За словами вчених, вже через 5 хвилин після використання електронної сигарети артерії звужуються на 30% і залишаються в такому стані протягом години. Кровоносні судини також стають менш здатними розширюватися, що необхідно для зниження артеріального тиску. Як відомо, звуження артерій може призвести до серцевих нападів та інсульту.

В ході випробувань фахівці з Університету Західної Вірджинії оцінили діаметр і жорсткість артерій у мишей після короткого і тривалого впливу ароматизованої електронної сигарети. Короткостроковий вплив визначався як 5 хвилин, в той час як тривалий вплив становив 20 годин в тиждень протягом восьми місяців. Результати показали, що діаметр артерій у мишей скорочується на 30% протягом години короткострокового впливу парів сигарети. Також зменшується здатність артерій до розширення і, отже, можливість зниження кров’яного тиску. При тривалому впливі електронних сигарет артерії гризунів стали вдвічі більш жорсткими, ніж у мишей, яким не давали сигарети.

Отримані дані в черговий раз підтверджують, що електронні сигарети не можна вважати безпечними, оскільки вони викликають серйозні наслідки для здоров’я, підкреслюють медики.

Натхнення: healthvesti.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button