Головна / Здоров'я / Електронні сигарети не менш небезпечні для серця, ніж звичайні

Електронні сигарети не менш небезпечні для серця, ніж звичайні

Експерти попереджають, що використання електронних сигарет може збільшити ризик виникнення серцевого нападу. За словами вчених, вже через 5 хвилин після використання електронної сигарети артерії звужуються на 30% і залишаються в такому стані протягом години. Кровоносні судини також стають менш здатними розширюватися, що необхідно для зниження артеріального тиску. Як відомо, звуження артерій може призвести до серцевих нападів та інсульту.

В ході випробувань фахівці з Університету Західної Вірджинії оцінили діаметр і жорсткість артерій у мишей після короткого і тривалого впливу ароматизованої електронної сигарети. Короткостроковий вплив визначався як 5 хвилин, в той час як тривалий вплив становив 20 годин в тиждень протягом восьми місяців. Результати показали, що діаметр артерій у мишей скорочується на 30% протягом години короткострокового впливу парів сигарети. Також зменшується здатність артерій до розширення і, отже, можливість зниження кров’яного тиску. При тривалому впливі електронних сигарет артерії гризунів стали вдвічі більш жорсткими, ніж у мишей, яким не давали сигарети.

Отримані дані в черговий раз підтверджують, що електронні сигарети не можна вважати безпечними, оскільки вони викликають серйозні наслідки для здоров’я, підкреслюють медики.

Натхнення: healthvesti.com