Технології

У MIT розробили натільний патч, який замінить звичайний ультразвук

Інженери створили портативний ультразвуковий апарат у вигляді пластиру. Однак вони відзначають, що дизайн адаптується. Дослідження опубліковано в журналі Nature Electronics.

Дослідники з Массачусетського технологічного інституту (MIT) розробили натільний ультразвуковий пластир. Він показує стан органів, так само як і звичайний ультразвук, але без необхідності використання холодного гелю або оператора. Хоча вчені використовували його, щоб виміряти наповненість сечового міхура, пристрій можна адаптувати для візуалізації інших внутрішніх органів. Це забезпечить новий спосіб моніторингу захворювань.

Пластир для ультразвуку вони назвали cUSB-Patch. Це гнучкий пластир з силіконової гуми, в який вбудовані п’ять ультразвукових матриць. Вони виготовлені з нового п’єзоелектричного матеріалу, який дослідники спеціально розробили для цього пристрою. Новий матеріал являє собою леговану самарієм/плантаном комбінацію ніобата свинцю-магнію і кераміки з титанату свинцю Sm / La-PMN-PT.

Масиви розташовані в формі букви X, забезпечуючи велике поле зору. У цьому випадку пристрій отримав зображення всього сечового міхура, розміри якого в наповненому стані становлять приблизно 12 на 8 см. Пластир відрізняється природною липкістю і м’яко прилягає до шкіри, тому його легко прикріплювати і від’єднувати. Його можна ще більш надійно утримувати на місці за допомогою спідньої білизни або легінсів.

Дослідники перевірили здатність cUSB-Patch вимірювати обсяг сечового міхура на 20 пацієнтах у віці від 18 до 64 років з різними індексами маси тіла. Пацієнтів спочатку візуалізували з повним сечовим міхуром, потім з частково спорожненим і повністю порожнім. Зображення, отримані за допомогою cUSB-Patch, можна було порівняти з тими, які роблять за допомогою звичайного ультразвукового датчика, і працювали у всіх пацієнтів, незалежно від їх ІМТ.

Через велике поле зору пристрою не потрібно було застосовувати тиск, як при використанні звичайного ультразвукового перетворювача, і не був потрібний гель. Щоб переглянути зображення, отримані за допомогою cUSB-Patch, дослідники підключили свої ультразвукові матриці до звичайного ультразвукового апарату. Зараз вони працюють над портативним пристроєм розміром зі смартфон, який можна було б використовувати для перегляду зображень.

Дослідники зосередилися саме на УЗД сечового міхура, оскільки частково їх надихнув молодший брат Канана Дагдевірена, автора дослідження, у якого кілька років тому діагностували рак нирки. Після видалення органу йому було важко повністю спорожнити сечовий міхур.

«Мільйони людей страждають від дисфункції сечового міхура і пов’язаних з нею захворювань, і не дивно, що моніторинг обсягу сечового міхура є ефективним способом оцінки здоров’я і самопочуття нирок», — пояснює вчений.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button