Технології

Використання дерева для розробки гнучких електронних компонентів

Дослідники з Університету Вісконсін-Медісон використовують деревину для виготовлення гнучких СВЧ-схем, що зустрічаються в електронних пристроях, з метою розробки гнучкої електроніки.

Команда вибрала мікрохвильові компоненти, тому що вони інтегровані в напівпровідникові чіпи або друковані плати. В якості підкладки в підсилювачі дослідники використовували целюлозний нановолокнистий папір. Папір виготовляється шляхом розкладання деревного волокна на нанорозмірні фібрили, а потім їх рекомбінації для отримання міцної, гнучкої, прозорої, яка піддається біологічному розкладанню плівки.

Деревина в електроніці

«У нас є нова стратегія», — сказав Чженьцян Ма, професор електротехніки та комп’ютерної інженерії в Університеті Вісконсіна-Медісона. «Ми використовуємо крихітну бусинку дорогої речовини, 500 мкм на 500 мкм, а решта — дерево. У порівнянні з нітридом галію, вартість деревини, по суті, ніщо. Остаточний результат — підсилювач, який працює дуже добре».

Гнучка схема може видавати 10 міліватів потужності понад 5 гігагерців, а субстрат так само сумісний з мікрохвильовими компонентами, як і поліетиленові субстрати.

Оскільки схема в основному складається з деревного волокна, вона може розкладатися або горіти, не залишаючи електронних відходів.

«Якщо ви подивитеся на свій власний будинок, то, ймовірно, є багато старої електроніки», — сказала Ма. «Є телевізори, комп’ютерні монітори, телефони — всі вони сповнені електронних схем. З ними мало що можна зробити, і це призводить до великих втрат. Ми можемо замінити багато існуючих компонентів цими типами схем».

Гнучка електроніка в останні кілька років набирає обертів, оскільки ідея складних або рулонних телефонів, планшетних ПК та інших пристроїв викликала інтерес у споживачів. Крім того, гнучка електроніка могла б прокласти шлях для нової кількості змінних товарів, які можна було б використовувати для контролю за фітнесом або даними про здоров’я, а деякі вчені навіть розробили гнучкі, придатні для носіння пластирі, які могли б вводити пацієнтам лікарські препарати.

Натхнення: econet.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть