Всесвіт

У НАСА знайшли спосіб продовжити 45-річну місію «Вояджер»

Наукові прилади міжпланетної станції «Вояджер-2» залишаться включеними до 2026 року — довше, ніж передбачалося раніше, повідомляє НАСА.

Інженери НАСА знайшли спосіб продовжити роботу наукових приладів космічного корабля «Вояджер-2», запущеного в 1977 році. Для живлення пристроїв в умовах зниження електропостачання буде використане резервне джерело, призначене для стабілізації напруги в мережі. Це рішення дозволить продовжити місії цього космічного корабля і його «близнюка», «Вояджера-1», до 2026 року.

Обидва «Вояджера» живляться від радіоізотопних термоелектричних генераторів. Ці пристрої перетворять теплоту плутонію, що розпадається в електрику. Безперервний процес розпаду означає, що генератор виробляє з кожним роком все менше енергії. Поки зниження енергопостачання не вплинуло на наукові результати місій, але, щоб компенсувати втрату, інженери раніше відключили обігрівачі і допоміжні системи, які не є необхідними для підтримки польоту космічного корабля.

Після того як ці можливості були вичерпані, наступним кроком було заплановано відключення одного з п’яти наукових приладів в цьому році на «Вояджер-2» і одного з чотирьох — в наступному році на «Вояджер-1». На цьому зонді один з пристроїв вийшов з ладу на самому початку місії, тому менше енергоспоживання дає йому рік «фори».

У пошуках альтернативного рішення дослідники вивчили механізм безпеки, призначений для захисту приладів в разі значної зміни напруги. На цей випадок на кораблях встановлений регулятор напруги, для якого резервується невелика кількість енергії. НАСА прийняло рішення, що місія «Вояджер-2» тепер буде використовувати цей запас для підтримки роботи наукових інструментів.

Стабільна робота протягом 45 років говорить, що корабель зможе обійтися без цього захисту, відзначають інженери. Якщо нова схема електропостачання успішно пройде випробування на «Вояджер-2», аналогічний підхід використовують для продовження терміну роботи приладів його «близнюка».

Наукові дані, які повертають «Вояджери», стають тим ціннішими, чим далі вони віддаляються від Сонця, тому ми безумовно зацікавлені в тому, щоб якомога довше працювало якомога більше наукових інструментів, – говорить Лінда Спілкер, науковий співробітник проекту «Вояджер» в Лабораторії реактивного руху НАСА


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button