Всесвіт

Вчені виявили загадкові радіовсплески, які пронизують сусідню галактику (відео)

Радіосплески настільки потужні, що телескопи можуть виявити їх навіть з відстані більше 4 млрд світлових років.

Після модернізації масиву радіотелескопів в Вестерборкі, Нідерланди, астрономи виявили п’ять нових швидких радіосплесків (FRB, від англ. Fast Radio Bursts). Зображення телескопа, набагато чіткіші, ніж раніше, показали — множинні спалахи прокололи сусідню галактику Трикутник. Так вчені вперше визначили максимальну кількість невидимих атомів в цій галактиці. Результати опубліковані в журналі Astronomy & Astrophysics.

Швидкі радіосплески, FRB — одні з найяскравіших спалахів у Всесвіті. Сплески, в основному, випромінюють радіохвилі. Ці спалахи настільки потужні, що радіотелескопи можуть виявити їх навіть з відстані більше 4 млрд світлових років. Постійна видимість на таких величезних відстанях означає, що сплески містять величезну кількість енергії.

Багато астрономів вважають, що FRB випускають нейтронні зірки. Щільність і напруженість магнітного поля цих надзвичайно компактних зірок унікальні у Всесвіті. Досліджуючи спалахи, астрономи прагнуть краще зрозуміти фундаментальні властивості матерії, з якої складається Всесвіт. Але вивчати FRB складно. Ніхто не знає, де в небі пролунає наступний. А спалахи тривають всього мілісекунди.

Завдяки новим приймачам і суперкомп’ютера (Apertif Radio Transient System, ARTS) астрономи Вестерборка виявили п’ять нових FRB, при чому «відразу і наживо», пишуть вчені. Суперкомп’ютер ARTS безперервно комбінує зображення з дванадцяти тарілок Вестерборка, щоб створити чітке зображення в величезному полі зору.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button