Екологія

Палаючий контейнеровоз скинув тонни токсичного пластика на пляжі Шрі-Ланки

Палаючий контейнеровоз X-Press Pearl в Індійському океані скинув тонни пластикового сміття на пляжі Шрі-Ланки. Це призвело до масштабної екологічної катастрофи.

Судно X-Press Pearl вирушило в Шрі-Ланку з Індії і було на якорі біля Коломбо 20 травня, коли екіпаж вперше повідомив про дим у вантажному відсіку корабля. За даними інформаційного центру X-Press Pearl, 21 травня на палубі почалася пожежа, пізніше вогонь посилився і продовжував поширюватися. 24 травня з корабля був евакуйований екіпаж.

До 31 травня за допомогою військово-морського флоту Шрі-Ланки, пожежних буксирів і індійської берегової охорони пожежу було взято під контроль. Полум’я вже не було, але дим залишився. Поки неясно, як почалася пожежа, але влада припускає, що полум’я виникло через витік палива в одному з контейнерів корабля, повідомляє The Washington Post.

Судно перевозило 297 тонн мазуту, 51 тонну суднового мазуту і 81 контейнер, повний «небезпечних вантажів», включаючи 28 тонн азотної кислоти. Судно також перевозило три контейнери або 78 тонн пластикових гранул, які тепер покривають пляжі західного узбережжя Шрі-Ланки.

Влада попереджає людей про небезпеку гранул і закликають не торкатися до них, оскільки вони забруднені хімічними речовинами. Якщо їх проковтнуть морські види, забрудниться весь харчовий ланцюжок.

«Це екологічна катастрофа, і течії можуть понести небезпечний пластик до іншої сторони Шрі-Ланки, потенційно вбиваючи диких тварин і завдаючи шкоди екосистемам», – розповіла в інтерв’ю Washington Post морський біолог Аша де Воc.

Влада також тимчасово заборонили вилов риби в цих районах. Національне агентство з дослідження і розвитку водних ресурсів займається відбором проб та аналізом мертвої риби та черепах, виявлених уздовж західного узбережжя.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments