Земля

Стародавній пил міг стати причиною прискорення еволюції на Землі

Геологи провели дослідження пилу, вік якого становить 300 млн років. Атмосферний пил виявили в морських екосистемах — скам’янілих ціанобактеріях, які жили у стародавньому мілководному морі. Дослідження міжнародної групи вчених опубліковано в журналі Eurek Alert!.

Пил грає дуже важливу роль у житті Землі. У сучасному світі поживні речовини, які переносяться пилом, який поширюються в результаті сильних пилових бур з пустелі Сахара, удобрюють ґрунт в тропічних лісах Амазонки і живлять фотосинтезувальні організми, такі як водорості в Атлантичному океані. У свою чергу, ці організми дихають вуглекислим газом і створюють кисень.

У дослідженні знайденого в Ірані пилу, вік якого становить понад 300 млн років, взяли участь геологи з Мьюбурнського коледжу земних і енергетичних наук, Університету штату Флорида, Массачусетського технологічного інституту і Хемптонського університету.

Давній пил вчені виявили в карбонатних породах з двох видів вапняку, який нині зберігається у відслоненнях в горах північного і центрального Ірану.

Потім камені були піддані серії хімічних обробок для видалення стародавнього пилу. Те, що вчені виявили, виявилося силікатними мінералами, наприклад глиною і кварцом, які потрапили в навколишнє середовище у вигляді частинок в повітрі.

Виявилося, що в часи пізнього палеозою, коли з’явився знайдений пил, атмосфера була набагато бруднішою, ніж припускали вчені. У пилу були знайдені великі дози високореактивного заліза.

Хоча залізо є не єдиним мікроелементом, потенційно переносимим пилом, вважається, що цей давній пил містив вдвічі більше біодоступного заліза, ніж сучасний пил, який запліднює тропічні ліси Амазонки.

Це добриво призвело до масового зростання морських фотосинтезаторів. Під впливом багатою залізом пилу водорості та ціанобактерії поглинали вуглекислий газ і виділяли кисень. Дослідники припускають, що ця дія, чинна протягом мільйонів років, змінила атмосферу планети.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button