Земля

У Новій Зеландії вибухають мертві дельфіни

Трагедія, що трапилася в Новій Зеландії, сколихнула весь світ. Нагадаємо, 400 звичайних гринд (їх іноді називають також «чорними дельфінами») викинулися на берег. Частину тварин вдалося врятувати, проте більшість з них загинули.

883ac3bd3bfb6cbb1a2359d2cb2a5713

Незабаром приблизно в 11 км від місця масового суїциду сталася друга частина трагедії: на берег викинулося більше 200 гринд. Найцікавіше, частина цих тварин виявилася раніше врятованими ссавцями.

Місцеві жителі робили для постраждалих тварин все можливе. Однак зараз новозеландська влада рекомендує бути обережними з трупами, так як в процесі розкладання в них накопичуються гази, а це може призвести до вибухів.

«Вони розпухають через дії бактерій в шлунку, кишечнику стає тісно всередині туші, і саме тому тварина вибухає», – кажуть у департаменті охорони природи Нової Зеландії.

Зараз фахівці відкачують гази з трупів за допомогою спеціальних голок. Вибухи іноді трапляються, однак поки що жоден з них не заподіяв людям ніякої шкоди. Влада також може обгородити загиблих тварин парканом, щоб вода не забрала їх тіла в бік пляжів, що знаходяться поруч.

Коли питання безпеки буде вирішено, постане інше: що ж робити з трупами чорних дельфінів? Експерти вважають, що найрозумніше було б вивезти їх в спеціальну зону і закопати.

Читайте також: Чому дельфіни викидаються на берег? (фото+відео)

Звичайна гринда – досить велика тварина. Самці можуть досягати в довжину 8,5 м, а їх вага іноді становить майже 4000 кг. Чорні дельфіни живуть зграями, в яких можуть нараховуватися 1000 особин. Харчуються гринди в основному молюсками і рибою.

Головне питання, звичайно, стосується причин цієї трагедії. Але на нього вчені поки не можуть дати однозначної відповіді. Деякі експерти вважають, що загибель тварин пов’язана з роботою акустичних систем військових кораблів. Вони викликали дезорієнтацію ватажків зграї, які повели інших тварин на мілину.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button