Людина

Вчені вивчили вплив місячних фаз на поведінку людини

Група вчених з США, Європи та Африки провели дослідження з метою з’ясувати, як фази Місяця впливають на поведінку і сон людей. В експериментах взяли участь майже шість тисяч осіб.

Вчені проводили свої дослідження на дітях. В результаті проведених спостережень, фахівці отримали цілком очікувані результати. Так, вдалося з’ясувати, що серед перевертнів людей все ж немає, однак місячні фази все таки незначно впливають на зміну сну людини під час повного місяця.

Один з авторів експерименту Жан-Філіп Чапу пояснив, чому до дослідів були залучені саме діти. За його словами, вони більш схильні до частих змін моделей поведінки, ніж дорослі і більше вимагають відпочинку у вигляді сну.

Учасники експерименту були вибрані з різних соціальних верств населення, розрізнялися за віком, індексом маси тіла, інтелекту та іншими особливостями, що дозволило провести найбільш об’єктивне дослідження. Досліди проводилися майже 28 місяців.

Як результат, можна з упевненістю сказати, що ніяких чітких кореляцій, що зв’язують фази Місяця і поведінку людини не виявлено.

Кнопка «Наверх»
Закрыть