Головна / Земля / У Швеції проводять летальні досліди на собаках

У Швеції проводять летальні досліди на собаках

Проведені в університеті Гетеборга дослідження для розвитку зубних імплантів викликають обурення у мешканців Швеції: в якості піддослідних вчені використовують собак і, за словами дослідників, для проведення подальших аналізів тварин доводиться присипляти.

Мета експерименту — з’ясувати, як добре приживуться нові імпланти. В ході дослідів шістьом лабрадорам видалили третину зубів і замінили їх імплантами. В кінці лютого, коли перший період випробувань закінчиться, собак присплять, щоб проводити подальші дослідження на їх тканинах. Собак обрали тому, що бактерії в їх пащі та слині схожі на ті, які мають люди.

Зоозахисники Швеції створили петицію проти нелюдського експерименту, яку підписали вже 80 тисяч осіб. Крім того, біля університету був проведений мітинг.

Зоозахисники запропонували керівництву університету зустрітися і обговорити тему, але вчені відмовилися. І все ж активісти не полишають надії врятувати тварин.

Прес-секретар університету заявив, що тварини часто стають жертвами дослідів і в кінцевому підсумку це йде на користь людям, а тварин використовують тільки тоді, коли немає іншої альтернативи.