Технології

У Сінгапурі створили пристрій, здатний переробляти людський піт в електроенергію

Вельми скоро любителі фітнесу почнуть потіти неактивно, а ефективно

Команда дослідників з Національного університету Сінгапуру створила нову плівку, яка дуже ефективно випаровує піт зі шкіри людини під час спортивних вправ. При цьому зібрана волога може використовуватися для живлення переносних електронних пристроїв, таких як годинник, фітнес-трекери і багато іншого.

National University of Singapore

«Піт в основному складається з води. Коли вода випаровується з поверхні шкіри, вона знижує температуру шкіри, і ми відчуваємо себе прохолодніше. У нашому новому винаході ми створили нову плівку, яка надзвичайно ефективно випаровує піт з нашої шкіри й потім поглинає вологу з поту. Ми також зробили ще один крок вперед – перетворивши вологу з поту в енергію, яку можна було б використовувати для живлення невеликих пристроїв », – пояснив керівник дослідницької групи доцент Тан Сві Чінг з Національного університету Сінгапуру.

Основними компонентами нової тонкої плівки є два гігроскопічних хімікати – хлорид кобальту і етаноламін. Щоб повною мірою використовувати поглинений піт, команда вчених розробила пристрій для збору енергії, що складається з восьми електрохімічних осередків, які використовують нову плівку в якості електроліту. Кожна клітинка може генерувати близько 0,57 вольта електрики при поглинанні вологи. Загальна енергія, що збирається пристроєм, достатня для живлення світлодіода. Цей експеримент показує потенціал безбатарейних натільних пристроїв, що живляться від людського поту.

Одне з перспективних застосувань нової плівки – устілки для взуття. Після вбирання вологи вони змінюють колір з синього на рожевий, і їх можна використовувати повторно понад 100 разів.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button