Технології

Подивіться, як працює очищування туалету після кожного відвідувача (фото+відео)

Інженери розробили роботизовану систему для автоматизації прибирання туалетів в магазинах крокової доступності та інших громадських місцях. Технологія описана в журналі Advanced Robotics.

Дослідники з Токійського столичного університет розробили для конкурсу Future Convenience Store Challenge, організованого Всесвітнім самітом роботів, систему, яка повинна вирішити проблему прибирання туалетів в громадських місцях. Розробка не вимагає участі персоналу і забезпечує постійний рівень чистоти.

На час очищення унітази автоматично піднімаються, відкриваючи доступ механізмам для прибирання підлоги. Спеціальні інструменти з водопоглинаючими листами протирають підлогу, стіни кімнати і стінки унітаза. Очищення проводиться одночасно у всіх напрямках: поки одна ганчірка миє стіни, інша протирає обід унітаза. За оцінкою вчених, прибирання займає всього 20 с і може проводитися між кожними двома відвідувачами.

Особливість розробки: здатність автоматично підлаштовуватися під чоловіків. Унітаз сам піднімається на рівень чоловічої ширінки і піднімає стільчак, щоб уникнути розбризкування сечі.

Пристрій в трьох положеннях: для сидіння, в якості пісуара і в режимі прибирання. Зображення: Sota Tezuka et al., Advanced Robotics

Інженери протестували свою систему в серії експериментів з очищення фальшивої сечі та сміття. Вони виявили, що він справляється з усіма поставленими завданнями: середній час очищення становить близько 17 с, при цьому система видаляє до 97,8% рідини, схожої на сечу.

Багато мінімаркетів надають туалети для покупців, а прибирання туалетів є невід’ємною частиною бізнес-процесів. При цьому продавці часто не підходять для прибирання туалетів в магазинах крокової доступності, а підтримувати постійний рівень чистоти складно через різне сприйняття чистоти серед співробітників. Казуйосі Вада, один з авторів дослідження в Інтерв’ю TechXplore

Інженери сподіваються, що в разі перемоги в конкурсі їх розробка отримає широке застосування в магазинах та інших громадських місцях по всьому світу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button