Всесвіт

У Сонячній системі виникне нове сонце

Більше десятка зірок, що наближаються до земного світила, можуть порушити рух комет, астероїдів і малих планет із Хмари Оорта і “витягнути” їх вглиб Сонячної системи близько до Землі.


До такого висновку прийшли астрономи Європейського космічного агентства (ESA), які беруть участь у місії Gaia, та вивчили поведінку понад 300 тисяч зірок. За словами вчених, 16 небесних об’єктів підійдуть до нашого Сонця на найближчу відстань у віддаленому майбутньому.

Однак, найбільше збурення орбіт космічних тіл з віддаленої частини Сонячної системи викличе зірка Глізе 710 (Gliese 710). За розрахунками, приблизно через 1,3 мільйона років вона виявиться від земного світила на видаленні всього 2,3 трильйони кілометрів – близько 16 тисяч відстаней між Землею і Сонцем.

Глізе 710 є тьмяним помаранчевим карликом, її маса становить близько 60 відсотків від маси нашого Сонця. Її відрізняє більш повільна швидкість руху порівняно з іншими зірками. Це означає, що у карлика буде достатньо часу, щоб здійснити гравітаційний вплив на тіла в Хмарі Оорта і витягнути їх на орбіти Сонячної системи.

Крім того, незважаючи на динаміку переміщення, Глізе 710 при наближенні, як і раніше буде здаватися найбільш яскравим і швидким об’єктом в нічному небі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button