Всесвіт

Вчені з’ясували, як ландшафт Меркурія відрізняється від місячного

Американські, фінські планетологи об’єдналися для вивчення ландшафту Меркурія. В результаті дослідження вони отримали нові цінні відомості про першу планету Сонячної системи. Крім усього іншого, виявилося, що її ландшафт сильніше відрізняється від місячного, ніж вважалося раніше.

Image by The NeMu from Pixabay

Як пише видання Iсarus, в ході нового дослідження вченим вдалося проаналізувати чинники, від яких залежить кількість валунів на Меркурії.

Валуни – великі фрагменти гірських порід, які з’явилися в результаті астероїдного бомбардування Меркурія. Як правило, валуни сконцентровані навколо кратерів, діаметр яких перевищує сотні метрів. При цьому, визначити точний вік валунів досить непросто. І все ж вчені впевнені, їх вік відносно невеликий.

Щоб підтвердити свою гіпотезу, вчені вивчили знімки поверхні першої планети, отримані в 2015 році автоматичним міжпланетним апаратом Messenger. На трьох тисячах знімків планетологи виявили тільки півтора десятка валунів розміром до п’яти метрів – більш дрібні об’єкти виявилися невиразними. Потім вчені ретельно вивчили фотографії поверхні Місяця. Як відомо, природний супутник Землі багато в чому нагадує Меркурій своєю поверхнею.

Як і Місяць, Меркурій не має щільну атмосферу, розташовується відносно близько до Сонця і робить повільні оберти навколо своєї осі, що має дуже маленький нахил. Тому, через відносно велику схожість, вважається, що колонізація Меркурія може бути здійснена в основному з використанням тих же технологій, підходів і обладнання, що і колонізація Місяця.

Однак в ході нового дослідження вчені порівняли фотографії з Місяця і Меркурія і визначили, що валуни на найближчій до Сонця планеті зустрічаються в тридцять разів рідше, ніж на Місяці. Звичайно, це умовне число, але можна з упевненістю говорити, що валуни на Місяці – набагато більш поширене явище, ніж на Меркурії. Чим зумовлена ??ця різниця? По-перше – мікрометеоритним потоком, який відіграє значну роль у формуванні поверхні Меркурія. Мікрочастинки з космосу буквально сточують валуни, б’ючись об них. По-друге – на Меркурії менше валунів через товстіший шар реголіту.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button