Земля

У спеку слони втрачають стільки води, що можна наповнити дві ванни

За один день слон може втратити до 10 відсотків всієї води в тілі

Згідно з новим дослідженням, в жарку погоду слони можуть втратити до десяти відсотків всієї води в організмі. Така величезна кількість води – це майже дві наповнені ванни й найвищий обсяг щоденної втрати рідини у наземних тварин.

Image by Michael Siebert from Pixabay

Для дослідження, опублікованого в журналі Royal Society Open Science, команда зоопарку Північної Кароліни в США використовувала дейтерій. Дейтерій, або важка вода – ізотоп водню, який розчиняється у воді організму. Його концентрацію можна виміряти, взявши зразки крові. Дослідники протягом 10 днів після введення дози дейтерію слонам брали зразки крові, щоб виміряти, як швидко виводять тварини воду з організму.

Аналіз показав, що слони втрачали набагато більше води за добу, ніж очікували вчені. При прохолодних температурах – від 6 ° C до 14 ° C – тварини втрачали в середньому 325 літрів в день. Однак в спеку при температурі вище 24 ° C це число зростало до 427 літрів, а деякі втрачали до 516 літрів.

Це приблизно 10 відсотків загальної кількості води в організмі слона або приблизно 7,5 відсотків від маси тіла. Такої кількості води, за словами дослідників, вистачить для заповнення двох ванн.

Тварини можуть компенсувати ці втрати, перебудовуючи метаболічні процеси. Однак вчені стверджують, що при відсутності води протягом двох днів і більше слони можуть загинути від зневоднення.

Через кліматичні зміни висихають водойми й зникають рідкісні рослини, багаті водою. За словами вчених, це може привести до конфлікти через ресурси між дикими слонами і людьми. Слони можуть здійснювати набіги на посіви або штучні водойми – і зіткнення двох видів стануть смертельними для обох.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button