Технології

З одноклітинної водорості зробили вогнестійкий біопластик

Дослідники розробили новий біопластик з синьо-зелених клітин ціанобактерій, широко відомих як спіруліна. Дослідження було опубліковано в журналі Advanced Functional Materials.

Photo by Vita Marija Murenaite on Unsplash

Багата вітамінами і мінералами, спіруліна — це тип синьо-зелених водоростей. Зазвичай їх використовують в якості харчової добавки для здоров’я. Тепер дослідники використовували спіруліну, щоб створити новий тип біопластика, який розкладається в компостній ямі за той же час, який потрібен банановій шкірці.

Біопластик повністю виготовлений з порошкоподібної біомаси ціанобактерій. Використовуючи тепло і тиск — той же процес, який використовувався для створення звичайних пластмас — дослідники сформували з порошку спіруліни різні форми.

Фото: Марк Стоун / Вашингтонський університет

Спіруліну вибрали через те, що її можна культивувати в великих масштабах, а клітини ціанобактерій пов’язують вуглекислий газ у міру зростання. Це робить спіруліну вуглецево-нейтральною і потенційно вуглецевою. Крім того, вона відрізняється вогнестійкістю.

«При впливі вогню біопластик зі спіруліни миттєво самогасне, на відміну від багатьох традиційних пластмас, які або згорають, або плавляться», — пояснює Харіш Айер, провідний автор дослідження.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button