Технології

Фізики розробили найбілішу фарбу в світі

Новий барвник на основі сульфату барію відображає видимі ІК-хвилі, зберігаючи температуру нижче навколишнього середовища.

© Jared Pike, Purdue University

Учені з американського Університету Пердью створили «найбілішу фарбу», яка відображає не тільки 98 видимого випромінювання, але і в інфрачервоній частині спектра. Дотепер кращі зразки таких барвників відображали не так добре — максимум до 95 відсотків. Втім, головною метою роботи був зовсім не ідеально білий колір, а майбутня економія енергії коштом зниження витрат на кондиціонування. Про це повідомляється в статті, опублікованій в журналі ACS Applied Materials & Interfaces.

У вигляді основи для своєї розробки професор Сюлін Жуан (Xiulin Ruan) і його команда взяли сульфат барію. Він використовується у вигляді білого пігменту не так широко, як діоксид титану, зате не поглинає ультрафіолет і не викликає зайвого нагрівання. Сульфат був використаний у великій концентрації (60 відсотків) і з частинками різних розмірів, що дозволяє їм розсіювати хвилі різної довжини.

У польових експериментах об’єкти з покриттям з нової фарби зберігали температуру на 4,5 градуса нижче навколишнього середовища, навіть під яскравим прямим сонячним світлом. За словами вчених, відображені цим матеріалом інфрачервоні хвилі мають ідеальну довжину: вони погано поглинаються атмосферою і можуть вільно «витікати» в космос, не викликаючи додаткового розігрівання всієї планети. Автори новинки вже подали заявку на реєстрацію патенту і сподіваються вивести її в продаж протягом декількох років.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button