Головна / Земля / У США виявили величезний міхур з магми, що піднімається до поверхні

У США виявили величезний міхур з магми, що піднімається до поверхні

Американські вчені з Ратгерського університету виявили під землею на північному сході США величезні маси розплавлених порід, які піднімаються до поверхні.

В дослідженні була використана мережа з тисяч геологічних датчиків. Проаналізувавши їх показання, вчені зафіксували на глибині до 200 кілометрів термічну аномалію — міхур діаметром 400 кілометрів, температура якого на сотні градусів вище, ніж порода навколо. Аномалія зачіпає штатів Вермонт, Нью-Гемпшир і Массачусетс.

У регіоні немає активних вулканів, тому геофізики вважають, що вони зіткнулися з відносно недавнім явищем. Дослідники впевнені, що виверження було б природним для подібного утворення, однак до нього можуть пройти мільйони років.

Раніше вчені з NASA заявили, що вважають супервулкани більш серйозною загрозою, ніж астероїди або третя світова війна. Всього на планеті є приблизно 20 відомих науці супервулканів, і виверження хоча б одного з них може спричинити за собою катастрофічні наслідки, вважають дослідники. Особливу небезпеку вони бачать в Йеллоустонському вулкані, розташованому в США на території штату Вайомінг.