Всесвіт

NASA: до Землі наближається “двійник” челябінського метеорита

До Землі наближається невеликий астероїд, який всього на 10 метрів в діаметрі більший від згорілого над Челябінськом метеорита, повідомляється на сайті Лабораторії реактивного руху NASA. Найближче до планети – на відстані 17 тисяч кілометрів – астероїд 2013 TX68 буде пролітати 5 березня 2016 року.

b6196171dd2f3ae1ff07a7302327e09a

За оцінками вчених, небесне тіло становить близько 30 метрів в діаметрі, і якщо воно увійде в атмосферу Землі, то, швидше за все, зробить вибух приблизно в два рази сильнішим, ніж його “челябінський двійник”. Астероїд вже наближався до Землі два роки тому, однак пролетів “на найбільш комфортній відстані в 2 мільйони кілометрів”. Незважаючи на те, що в березні об’єкт, схожий на челябінський метеорит, пролетить ближче, зіткнення із Землею не очікується. При цьому вчені заявляють про те, що розрахувати траєкторію астероїда поки неможливо.

Читайте також: 

15 лютого 2013 року о 9:22 за місцевим часом (5:22 кск) над територією Челябінської області пролетів метеорит з надзвуковою швидкістю і яскравим спалахом світла. О 3 годині 20 хвилин 26 секунд за Гринвічем спостерігався поштовх магнітудою 4 приблизно в кілометрі на північний захід від центру Челябінська. На Землі це подія спостерігалася як потужний вибух. Через кілька хвилин після вибуху (за свідченнями очевидців від 77 секунд до трьох хвилин і більше, в залежності від відстані) на землю прийшла ударна хвиля. Смуга впливу ударної хвилі на поверхні склала близько 130 кілометрів у довжину і 50 кілометрів завширшки. Площа ураження ударною хвилею склала 6,5 тисячі квадратних кілометрів.

За результатами дослідження фрагментів Челябінського метеорита вчені Інституту геохімії та аналітичної хімії імені Вернадського РАН заявляли, що космічний об’єкт, який впав в районі Челябінська, колись відколовся від великого астероїда.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button