Технології

У Великобританії всі нові будівлі будуть зобов’язані мати зарядки для електрокарів

Великобританія першою у світі зобов’яже власників нових будинків оснащувати їх зарядними станціями для електромобілів. Вимога стане обов’язковою з 2022 року. Мета держави – до 2030 року повністю заборонити продаж нових машин на дизельному і бензиновому паливі, а для цього автовласники повинні бачити навколо себе розвинену зарядну інфраструктуру.

Великобританія стане першою країною у світі, яка зобов’язує власників нових будинків і офісних будівель оснащувати їх розумними зарядними пристроями для електромобілів. Прийняти відповідний закон планується до кінця року.

Згідно із законопроєктом, зарядка електромобілів повинна проводитися в не пікові періоди споживання електроенергії. В офісних будівлях додатково обумовлюється кількість таких зарядних станцій: одна на п’ять місць для паркування.

Закон переслідує декілька цілей. Одна з найважливіших – переконати прихильників електротранспорту в доступності зарядної інфраструктури. Через її нерозвиненість багато автовласників не поспішають пересідати на електрокари. Друга мета – повністю відмовитися до 2030 року від продажу в країні нових машин з двигунами внутрішнього згоряння. Відповідний закон прийнятий в листопаді 2020 року, а його мета – перейти до нульових викидів в атмосферу до 2050 року.

Поширення зарядних станцій матиме вирішальне значення для «обнулення» вуглецевого сліду не тільки транспорту, а й всієї енергетичної системи Великобританії. Зниженню вуглецевого сліду сприятиме й ініціатива Великобританії з використання в зарядній інфраструктурі з 2030 року енергії тільки з відновлюваних джерел.

Очікується, що закон про оснащення нових будівель зарядними станціями в Великобританії набере чинності з 2022 року. Уряд країни напередодні прийняття закону випустив мобільний додаток EV8 Switch для підрахунку економії на паливі від використання електромобілів, підбору оптимальної моделі електромобіля і найближчих зарядних станцій.

Натхнення: ecotown.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments