Технології

Їжа з нафти і газу

Цієї осені заробили перші фабрики по виробництву кормів для тварин з природного газу. А значить, і котлети з м’яса поросят, яким дають такий корм, в якомусь сенсі отримані з метану.

b2250d3cdcfd634dbe4819f364ac14a1
Вся їжа, яку ми їмо, колись була землею, водою, повітрям і сонячним світлом. Ну, ще, може бути, сировиною для виробництва мінеральних добрив, смакових добавок і консервантів. Калійні добрива одержують із руди, азотні — з повітря і рудних копалин… загалом, знову повертаємося до землі.

Однак у майбутньому на наших столах може з’явитися їжа з природного газу і нафти. Принаймні м’ясні продукти точно будуть зобов’язані своїм походженням вуглеводневій сировині. Прогресивні фермери вже зараз вводять в раціон худоби корм, зроблений з природного газу.

Біотехнологічна компанія Calysta з Каліфорнії збирається запустити свою першу фабрику, на якій спеціальні мікроорганізми переробляють метан в багату білком їжу для сільськогосподарських тварин — наприклад, поросят. У вересні компанія запустила подібне виробництво, кінцевий продукт якого — корм для риб, а їх британські конкуренти Unibio отримали першу чергу корму для рибок з метану в жовтні.

Чи добре це для екології? І так, і ні. З одного боку, разом з розвитком виробництва кормів з метану пропаде необхідність засівати кормовими культурами поля, і тварини, чиї рідні ліси вирубуються для оранки землі, знову знайдуть дім. З іншого боку, видобуток і виробництво продуктів з вуглеводневих копалин шкодять планеті, збільшуючи викиди вуглекислого газу. А от на планеті, про атмосферу якої можна вже не турбуватися, технологія стане в нагоді: фахівці SpaceX вже розглядають можливість отримувати з метану білкову їжу для марсіанської колонії.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button