Земля

Як глобальне потепління вплине на мікроорганізми

mikroorganizmyЗ ростом темпу глобального потепління вчені задумалися про те, як поведуть себе в умовах, що змінюються самі дрібні мешканці нашої планети – мікроорганізми. Наприклад, різкі зміни у грунтових мікробних співтовариствах можуть буквально стерти з лиця Землі навіть віковічні тисячолітні ліси. Екологи з Університету Каліфорнії в Берклі спробували вивчити це питання в ході дослідження, проведеного в джунглях Пуерто-Ріко. Вчені сподівалися визначити, як мікробний склад грунту змінюється у відповідь на повторювані періоди посух, тобто у відповідь на зміну сезонної кількості опадів.

Глобальне потепління вчені змоделювали дуже просто, благо мікроскопічний розмір бактерій це дозволяє. Для того, щоб зімітувати скорочення опадів, кілька ділянок грунту раз в рік, в певний сезон, накривали пластиковими куполами.

Аналіз результатів експерименту показав, що в “посушливих” умовах хімічний склад води в грунті помітно змінився. Зокрема, підвищилася концентрація натрію, а концентрація заліза, алюмінію та фосфору навпаки стала нижчою. Проте серйозні зміни в структурі спільноти мікробів не спостерігалися: зниження рівня опадів не справили жодного помітного впливу на загальний обсяг біомаси в грунті. Зразки були так само сповнені активного мікробного життя, як і ділянки, які не накривалися куполами. Під куполами спостерігалася дещо менша генетична різноманітність мікроорганізмів, що логічно – бактерії менше “спілкувалися” з сусідами. Тим не менш, ніякої незворотної тенденції загибелі або скорочення мікробних спільнот протягом дворічного експерименту не спостерігалося.

Таким чином, вчені прийшли до висновку, що зменшення рівня опадів в результаті глобального потепління трохи знижує поширення бактерій і, відповідно, їх генетичну різноманітність, але на загальній чисельності та різноманітності мікробів це не позначається.

Це обнадійливий результат для збереження майбутнього біорізноманіття планети, хоча детальні висновки про майбутнє мікробних спільнот робити рано. Наприклад, поки незрозуміло, як в результаті глобального потепління зміниться загальний метаболічний кругообіг поживних речовин, таких як вуглець або азот.

Натхнення: http://rnd.cnews.ru

[poll id=”1″]


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button