Наука

Як крокодили реагують на музику

Вивчення мозку крокодилів вкрай важливо для розуміння еволюції нервової системи. Новий експеримент був поставлений за допомогою музики.

Как крокодилы реагируют на музыку

Крокодили відносяться до найбільш древніх видів хребетних і майже не змінилися за 200 мільйонів років. Аналіз їх мозку ілюструє еволюцію нервової системи і дозволяє зрозуміти, в який момент були сформовані певні структури мозку.

Міжнародна група вчених вирішила перевірити, як еволюція вплинула на здатність тварин аналізувати звукові і візуальні подразники. Фахівці відштовхувалися від більш ранніх наукових робіт, в межах яких мозок тварин і птахів досліджували за допомогою магнітно-резонансної томографії.

В експерименті взяли участь 5 молодих рептилій; дослідники спостерігали за їх реакцією на різні подразники: візуальні (миготливі вогники червоного і зеленого кольору) і звукові. При цьому звуки були і простими (два випадкових акорди) і складними (перші 12 секунд «Брандербургского концерту» Йоганна Себастьяна Баха). З’ясувалося, що, коли рептилії слухали мелодію, вони задіяли ті відділи мозку, які на більш прості подразники не реагували. Результати виявилися дуже схожими на реакцію мозку ссавців і птахів.

На основі цієї інформації вчені з’ясували, що здатність аналізувати складні звуки не є для сучасних видів тварин новою, а йде в ті часи, коли по Землі ходили набагато більш давні хребетні.

Натхнення: www.popmech.ru

Кнопка «Наверх»