Різні цікавинки

Як купити нерухомість в Новій Зеландії

zeland-250Нова Зеландія – незалежна економічно розвинена держава в південно-західній частині Тихого океану, розташована поряд з Австралією, від якої її відокремлює лише Тасманово море. Це – справді фантастична країна, тут ви можете зустріти все багатство природи: вулкани, гори і рівнини, моря, річки, озера, гейзери, льодовики. Любителі тваринного світу можуть побачити в природних умовах дивовижних птахів (безкрилий ківі, папуга какапо, птах такахе), а також практично найдавніші хребетні Землі – ящірку туа-тара, або гаттерій. Нова Зеландія може пишатися багатою рослинністю і практично недоторканою, не пошкодженою людиною – природою!

Ця країна дійсно унікальна і має ще безліч фактів, завдяки яким вона відома і популярна у іноземців. Справді – це шматочок раю на краєчку землі, і побувавши в Новій Зеландії одного разу, ви не зможете відмовити собі в задоволенні побувати там ще разок або ж залишитися назовсім. В даний час вже багато іноземців придбали http://www.offshorewealth.info/, або тільки збираються це зробити. Давайте розберемося, чи варто вам купувати там нерухомість, на яку суму доведеться розраховувати і чи дасть вам це якісь привілеї? Чи може іноземець купувати нерухомість в Новій Зеландії?

Для того, щоб придбати об’єкт нерухомості в Новій Зеландії, не обов’язково бути громадянином цієї країни, іноземці вільно можуть здійснювати покупку. Але якщо ви думаєте, що купуючи нерухомість, ви зможете жити в цій країні постійно, то ви глибоко помиляєтеся, і вам не варто розраховувати на привілеї та пільги. Щоб стати громадянином Нової Зеландії, існує безліч нюансів і лазівок, але це окрема тема для розмови. Єдине, що треба врахувати, так це те, що на дороге житло або житло, яке знаходиться в економічно важливому для країни районі, вам буде потрібно отримати спеціальний дозвіл у місцевому органі. Цей орган контролює іноземні інвестиції і носить назву – Overseas Investment Office (OIO). Для здійснення угоди вам буде потрібно мінімум документів: спеціальний дозвіл на придбання житла, про це ми вже говорили, ваш закордонний паспорт і місцевий податковий номер. Також ви можете придбати нерухомість в іпотеку, і Нова Зеландія може вам надати такий кредит, навіть не резидентам цієї країни, на 20 років, приблизно під 7% річних, це значно нижче, ніж у наших краях! Для придбання нерухомості в кредит вам доведеться надати повний пакет документів, які можуть підтвердити вашу платоспроможність.

Читайте також: Де в світі найдешевша нерухомість?

Розглядаючи ринок нерухомості сучасної Нової Зеландії, зазвичай, умовно виділяють три сегменти: квартири, танхауси (невеликі будинки, з’єднані в одну будівлю) і житлові будинки, що стоять окремо.

Якщо порівняти будинки, таунхауси і квартири, то останні не користуються величезним попитом. Так як більшість покупців віддають перевагу котеджу, який коштує зазвичай ненабагато дорожче, ніж квартира в міському багатоповерховому будинку, ціни практично однакові. Так, квартира 90 кв.м., що складається з двох спалень, зали, ванної, кухні коштує 175 тис. євро. Будинок, окремо стоячи, з двох поверхів (кількість поверхів не впливає на вартість житла, це прерогатива спалень, а вірніше їх кількості), 183 тис. євро. А навіщо платити за кілька кімнат у багатоповерхівці, якщо можна жити в просторому будинку, без сусідів, та ще й з присадибною ділянкою?! Правда, за ділянку доведеться трохи доплатити.

Взагалі в Новій Зеландії, напевно, як і в будь-якій країні, діє правило: чим престижніший район, тим дорожче житло. Це відноситься і до квартир, якщо ви купуєте житло в престижному районі (наприклад, Веллінгтоні або Окленді), то вам варто приготувати кругленьку суму, а якщо ж ви вибрали житло в досить віддаленому від значущих міст місці, то ви можете придбати квартиру навіть дешево. (Однокімнатна квартира – 120 тис. доларів).

Окремо розташовані будинки – найпопулярніші об’єкти житла на новозеландському ринку нерухомості. І це зрозуміло! Адже тобі в розпорядження надається будинок, можливо в кілька поверхів, з кількома кімнатами, підсобними приміщеннями, кухнею, вітальною, ванною кімнатою, присадибною ділянкою, басейном, гаражем, пральною, сушильною кімнатою. Всі будинки збудовані з високоякісних матеріалів, конструкції цих будинків – надійні, а, як нам відомо, за якість треба платити! Природно це впливає на вартість житла: ті матеріали, з яких зроблений будинок, те місце де він розташований, земля, на якій він стоїть, наявність спалень, з цих компонентів складається підсумкова вартість будинку. Наприклад, двоповерховий будинок, площа якого складає приблизно 200-250 кв. м, з чотирма спальнями і землею в шість соток коштує 475 тис. євро.

Таунхауси – це маленькі будинки, з’єднані разом, які являють собою комплекс. У них, як і в окремо розташованих будинках є окремий вхід, гараж і присадибну ділянку. Також вони можуть складатися з декількох поверхів. Таунхауси стоять на порядок дешевше будинків, хоча зводять їх зазвичай в престижних районах, і, здавалося б, що, навпаки, вони повинні бути дуже дорогими! Але це зовсім не так, ось судіть самі: таунхаус у два поверхи, площа якого 110 кв.м. з двома спальнями – 220 тис. євро! Ось парадокс, так парадокс!

Якщо ви вже визначилися з вибором, то справа стоїть за малим, необхідно в письмовій формі укласти угоду. Але спочатку, як і при покупці нерухомості у нас, її повинні перевірити юристи: переглянути інформацію про власність, перевірити, чи збігається розташування кімнат і споруд з документами, в яких це зазначено, а саме – у земляному меморандумі, його отримує продавець у місцевої влади. Коли все перевірено, і у вас немає ніяких сумнівів, в правильності вашого вибору, ви можете зробити внесок або ж сплатити всю вартість відразу. До речі, і за послуги юриста вам доведеться викласти від 600 до 2000 тис. доларів, вартість послуг обговорюється індивідуально. Агенту, який з вами працював, необхідно буде заплатити 3,5% або 4% від вартості угоди. Ну, це має робити продавець, але ні в якому разі не покупець.

Пам’ятайте, що купуючи нерухомість в Новій Зеландії, ви вигідно і надійно вкладаєте гроші! Якщо ви не будете жити в своєму будинку самі, ви можете здавати його в оренду, а також ви залишите хороший спадок своїм дітям!


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button