Поради

Як можна вилікуватися від алкоголізму?

Просте запитання: як вилікуватися від алкоголізму, вимагає досить розлогої відповіді, так як спиртні напої, як відомо, туманять мозок і легко водять людину за ніс. Тому ця патологія прогресує повільно, а лікується довгий час і не завжди успішно. Вплив п’янких напоїв в першу чергу губить печінку, в другу – головний мозок, а потім настає черга всіх інших органів і систем людського організму.

13-06-16-foto-600x400-1

В результаті – зруйноване тіло, понівечена доля і горе близьких, приречених спостерігати за загибеллю рідної людини. Але, як відомо, надія вмирає останньою, і тому завжди можна протистояти згубній пристрасті. І хоча справа ця неймовірно складна, але не безнадійна.

Алкоголік, усвідомивши брехливість п’яною ейфорії; рідні, готові підтримати на важкому шляху зцілення; наркологи у http://putktvorcu.com.ua/, здатні своїм розумінням процесів, що відбуваються в людському організмі, озброєні арсеналом медикаментозних засобів і психологічних методів, спільними зусиллями здатні витягнути людину з хвороби до нового життя, повного природної радості здорового буття.

Втім, існує думка, що колишніх алкоголіків, курців і наркоманів не існує, тому необхідно при успішному лікуванні всякого роду залежностей завжди бути напоготові, тому що можливе виникнення рецидивів. Пияцтво має як фізіологічну, так і психологічну природу і для своєї терапії може зажадати участі як лікаря-нарколога, так і психотерапевта.

Що потрібно знати про алкогольну залежність?

Дієвість лікування безпосередньо залежить від часу вживання спиртних напоїв і стадії захворювання, так як одні пацієнти через індивідуальні особливості організму спиваються повільно, а інші роблять цей шлях стрімко. При третій стадії захворювання в організмі відбуваються незворотні наслідки і, на жаль, можна констатувати, що людина, яка звернулася за лікарською допомогою в цей час, отримає тільки підтримуючу терапію.

Але 1 і 2 стадії алкоголізм є не настільки безнадійними, і при медикаментозній допомозі фахівців, підтримки родичів і власному твердому і щирому бажанню покінчити із залежністю можна сподіватися на благополучне вирішення ситуації.

Перший етап терапії – детоксикація

На початку лікування алкогольної залежності проводиться детоксикація шляхом утримання від алкоголю протягом декількох днів або медикаментозним шляхом. Дуже важлива психотерапевтична підтримка, а також самоконтроль пацієнта. У багатьох випадках позбутися алкогольної залежності можливо тільки при повній відмові від спиртних напоїв.

Необхідно відзначити, що після відмови від алкоголю настає період абстинентного синдрому, це означає, що людина відчуває занепад сил, депресію, безсоння і сильне бажання випити. Щоб впоратися з цим негативним станом, треба дотримуватися деяких правил.

Не можна допускати виникнення почуття голоду, тому що це сприяє збільшенню бажання випити. Від інших шкідливих звичок бажано позбуватися поступово, так як будь-яка відмова в звичній дії тягне за собою негативний настрій, і велика спокуса поліпшити самопочуття звичайним способом. Доведеться відмовитися від спілкування з товаришами по чарці, щоб уникнути умовлянь взятися за старе, і, взагалі, будь-яке нагадування про алкогольну продукцію будь то реклама або вид спиртного в магазині можуть спровоковати.

Лікування алкоголізму включатиме два етапи, перше, що треба зробити, це благополучно вийти з абстинентного синдрому та алкогольного делірію – білої гарячки.

Другий етап – стабілізація стану

Потім терапія буде спрямована на стабілізацію стану і попередження рецидивів. Лікування вимагає часу і відбувається із застосуванням медикаментозних препаратів під наглядом нарколога. Лікар вивчить індивідуальний стан пацієнта, випише ліки і призначить порядок їх застосування, буде стежити за станом пацієнта. Зазвичай здоров’я алкоголіків сильно підірвано і є маса протипоказань до певних лікарських засобів. Всі вони повинні бути враховані. Залежно від тяжкості стану терапія проводиться в стаціонарі або в домашніх умовах.

До недоліків медикаментозного лікування можна віднести тривалість терапії і матеріальні витрати. Так само таблетки часто викликають побічні ефекти і погіршення психічного стану – знижується концентрація уваги і знижуються інтелектуальні здібності людини.

Кодування

В даний час затребуваний такий радикальний засіб, як кодування. Воно полягає в запровадження в організм препарату, який при взаємодії з етиловим спиртом миттєво викликає реакцію найсильнішого отруєння. Препарати можна приймати щодня або вшити під шкіру пацієнта, і протягом довгого часу в організм буде виділятися доза противоалкогольної речовини. Після вшивання людині дають невелику дозу алкоголю, і вона може на собі відчути всю жорстокість викликаної дії. Потім їй пояснюють, що так буде завжди при прийомі алкоголю. І це не просто залякування, так зазвичай і буває, і людина уникає алкоголю під страхом летального результату. Недолік методу в тому, що він пригнічує волю пацієнта, не знижуючи тяги до спиртного. І, звичайно ж, якщо хворий зірветься, то доведеться вдаватися до медичної допомоги, щоб повернути його до життя.

Народні засоби лікування алкоголізму

У домашніх умовах поряд з відвідинами нарколога можна лікуватися травами. Рецепти приготування трав, що викликають огиду до алкоголю відомі з давніх-давен. І сьогодні їх застосовують для зменшення негативного впливу алкоголю.

Іноді в домашніх умовах можливо лікування без відома алкоголіка, шляхом підмішування відвару в їжу і питво. Так як багато трави з противоалкогольной серії отруйні і, якщо немає можливості порадитися з лікарем, слід дотримуватися обережності, щоб не нашкодити близькій людині.

Відвар з плауна-баранца буде ефективний у боротьбі з алкогольною залежністю. Столова ложка плауна баранця заварюється склянкою окропу і настоюється протягом 12 годин. Потім настій проціджують і приймається через 1 годину після їжі по 50 грам. Якщо під час прийому настою (курс триває два тижні), випити спиртних напоїв, то людину буде сильно мутить, що викличе блювоту. Слід врахувати, що відвар плауна-баранца протипоказаний при хронічних захворюваннях і серцево-судинних патологіях.

Для лікування алкоголізму в домашніх умовах використовується відвар з будяків (3 частини), кори крушини (дві частини) і лаврового листа. Інгредієнти заливають 3-ми склянками окропу і дають настоятися протягом 12 годин. 200 мл відвару приймають за годину до їди.

Для очищення організму від інтоксикації добре допомагає барбарисова настоянка, вона сприяє швидкому виведенню продуктів розпаду алкоголю з організму. Приготування займає чверть години. Ягоди заливають водою і кип’ятять. Відвар проціджують і п’ють охолодженим.

Щоб викликати огиду від спиртного можна взяти 2-3 зелених клопів, які живуть на кущах малини, і опустити їх в пляшку горілки. У домашніх умовах це можна зробити без відома хворого. При розпиванні такого настою на зелених клопах, людину буде каламутити, що викличе огиду до алкоголю. Ефект тримається кілька днів.

Алкоголізм, природно, однією процедурою не вилікувати і все-таки слід заручитися підтримкою фахівців, і, головне в цій важкій справі, бажання і наполегливість самого пацієнта. Чим на більш ранній стадії починається терапія, тим успішніше відбувається формування нового способу життя. Проблема давня і методів розроблено досить багато, якщо не підходить один, не варто впадати у відчай, необхідно спробувати кілька, а краще використовувати комплексну терапію.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button