Здоров'я

Як покращити зір

Зниження зору заважає нормальному життю. Людина відчуває психологічний дискомфорт, вона не може повноцінно виконувати багато функцій. Щоб допомогти цьому, важливо знати, як поліпшити зір.

13-06-16-foto-600x330-1

Ознаки порушення зору і їх причини

Ви помітили, що у вас без видимої причини порушилася контрастність зору, близько чи далеко картинка нечітка, перед очима виникають райдужні кола або чорні точки, в очах двоїться чи періодично темніє? Один або відразу кілька таких симптомів – привід звернутися до офтальмолога, тому що це говорить про погіршення зору і може бути пов’язано з різними захворюваннями очей.

Виявити причину погіршення зору може тільки фахівець. Відповідне лікування призначається залежно від цієї причини. При захворюванні глаукомою і катарактою допоможуть тільки препарати для поліпшення зору / таблетки для поліпшення зору або хірургічне втручання. І ніякої самодіяльності! При короткозорості і далекозорості медики рекомендують окуляри для відновлення зору або інші методи корекції.

При аномалії рефракції можна спробувати і самостійно виправити зоровий дефект.

Це цілий комплекс, що включає в себе психоемоційний настрій на позитивний результат, правильне харчування, що нормалізує загальний стан організму, фізичні вправи, що підтримують правильну поставу і гімнастику для очей, зміцнюючу очні м’язи. Там же можна знайти підказку, як поліпшити зір при далекозорості.

Ця система часто піддається критиці. Багато фахівців вважають, що вона заснована на самонавіюванні і психологічних аспектах. Однак ті, хто пробував методики Жданова, Бейтса або Норбекова, відзначають поліпшення зору без окулярів навіть при високому ступені короткозорості і далекозорості. Зафіксовані і випадки повного відновлення зору. Головне правило – вірити в результат і регулярно виконувати вправи для очей.

Ці методики підійдуть і людям старшого віку. Адже їм при зниженні гостроти зору внаслідок короткозорості або далекозорості можуть бути показані не всі процедури. Наприклад, ексімер-лазерна корекція проводиться тільки до 45 років.

Особливості поліпшення зору при астигматизмі і цукровому діабеті

Якщо короткозорість або далекозорість викликані неправильним фокусуванням променів в оці, то причиною астигматизму є викривлення рогівки або кришталика. За Норбековим астигматизм не вилікуєш. Проблема вирішується за допомогою лазерної біостимуляції, очкової і контактної корекції, а також лазерная коррекция зрения.

Ще одна причина погіршення зору, яка не зникає від застосування народних методів – цукровий діабет. Для цього способу поліпшення зору без операції не існує. Він викликає ушкодження дрібних судин в сітківці ока, що призводить до їх загибелі. В результаті сітківка відшаровується. Так починається діабетична ринопатія і неоваскулярна глаукома.

Тепер потрібно тільки одне – зупинити прогресування хвороби і запобігти сліпоті. Це можна зробити, провівши лазерну коагуляцію, за допомогою якої зорові функції стабілізуються. Паралельно з цим призначаються вітамінні препарати, які допомагають підвищити гостроту зору.

Як в домашніх умовах поліпшити зір

Прописну істину про шкідливість самолікування знають всі. Тому, перш ніж приступати до будь-яких дій, пройдіть обстеження у офтальмолога. Домашнє лікування в цьому випадку буде дієво тільки в комплексі з рекомендаціями лікаря. Максимум, що ви можете зробити самостійно:

  • поліпшити харчування;
  • застосовувати краплі і вітамінні комплекси для підтримки гостроти зору;
  • робити гімнастику для зміцнення очних м’язів.

Вітаміни \ продукти для поліпшення зору повинні обов’язково входити в ваш щоденний раціон. Це страви з жирної морської риби, яловичої печінки. Корисне вживання яєць, петрушки, червоного солодкого перцю, сиру, меду, абрикос і томатів.

Багато хто запитує, чи покращує морква зір? Якщо ви будете додавати в морквяний фреш або салати з моркви оливкову олію або трохи сметани, то засвоєння вітаміну А, що міститься в овочі, збільшиться в 20 разів. Користь буде в повній мірі!

Як поліпшити зір народними засобами

Народні цілителі пропонують свій варіант поліпшення зору за допомогою лікарських трав. Але тут потрібно знати, які трави покращують зір. Наприклад, хорошу дію надає портулак. Його можна використовувати у вигляді настоянки і навіть вживати з маслом, як салат. М’ята, аїр болотний, лимонник, шипшина, пирій, барбарис, чебрець навіть якщо і не допоможуть, то шкоди не принесуть. Ці трави застосовують у вигляді примочок, відварів, настоїв.

Є трави і рослини, яким приписують чудові цілющі властивості. До них відноситься ягода чорниці. Чи насправді покращує чорниця зір? У 100 грамах свіжих ягід міститься величезна кількість вітаміну А (1,5 мг). Це більше, ніж у моркві. Чорниця є відмінною профілактикою короткозорості. Крім того, флавоноїди, що містяться в ягодах, зміцнюють сітківку і покращують «нічний» зір. Але позитивний ефект дає тільки щоденне вживання склянки чорниці протягом 2 місяців.

Для кожного випадку є свої способи поліпшення зору. Тільки спочатку потрібно чітко встановити причину цієї проблеми.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments