Аналітика

Литва вітає розміщення військ НАТО

“Литва вітає плани НАТО щодо розміщення військ поблизу російського кордону як початок нової політики стримування Москви”, – пише The Financial Times.

04-07-16-foto-600x399-1 (2)

Президент Литви Даля Грібаускайте заявила, що плани альянсу направити чотири батальйони загальною чисельністю 3-4 тис. військовослужбовців в три держави Балтії і Польщі є важливим стримуючим фактором по відношенню до Росії, яка, як вважає литовський уряд, являє собою зростаючу і непередбачувану загрозу.

“Якщо нас [прикордонні держави] не почують, то тоді Росія буде робити все що завгодно, – сказала Грібаускайте в інтерв’ю FT. – Саме тому один із способів нашого захисту – говорити відверто, недвозначно і бути почутими”.

НАТО має офіційно оголосити про формування батальйонів на саміті у Варшаві, який відбудеться в найближчу п’ятницю-суботу, нагадує видання.

У той час як три батальйони будуть очолювати США, Канада і Великобританія, Грібаускайте виділила роль Німеччини, яка очолить батальйон, розквартирований в Литві.

“Для нас це дуже символічно – це означає, що Німеччина починає усвідомлювати свою відповідальність за європейську безпеку, – сказала пані президент. – Рано чи пізно, я думаю, ми не зможемо розраховувати тільки на НАТО або тільки на американську участь в Європі”.

У той час як сусідні Естонія і Латвія стурбовані впливом Москви на своїх громадян – етнічних росіян, Вільнюс більше боїться прямої військової загрози, йдеться у статті.

“Ми спостерігаємо зростаючу мілітаризацію Калінінграда”, а також “все більш жорстока і непередбачувана поведінка в Балтійському морі”, зазначила Грібаускайте.

Джерело: Financial Times

Натхнення: inopressa.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button