Аналітика

Литва вітає розміщення військ НАТО

«Литва вітає плани НАТО щодо розміщення військ поблизу російського кордону як початок нової політики стримування Москви», — пише The Financial Times.

04-07-16-foto-600x399-1 (2)

Президент Литви Даля Грібаускайте заявила, що плани альянсу направити чотири батальйони загальною чисельністю 3-4 тис. військовослужбовців в три держави Балтії і Польщі є важливим стримуючим фактором по відношенню до Росії, яка, як вважає литовський уряд, являє собою зростаючу і непередбачувану загрозу.

«Якщо нас [прикордонні держави] не почують, то тоді Росія буде робити все що завгодно, — сказала Грібаускайте в інтерв’ю FT. — Саме тому один із способів нашого захисту — говорити відверто, недвозначно і бути почутими».

НАТО має офіційно оголосити про формування батальйонів на саміті у Варшаві, який відбудеться в найближчу п’ятницю-суботу, нагадує видання.

У той час як три батальйони будуть очолювати США, Канада і Великобританія, Грібаускайте виділила роль Німеччини, яка очолить батальйон, розквартирований в Литві.

«Для нас це дуже символічно — це означає, що Німеччина починає усвідомлювати свою відповідальність за європейську безпеку, — сказала пані президент. — Рано чи пізно, я думаю, ми не зможемо розраховувати тільки на НАТО або тільки на американську участь в Європі».

У той час як сусідні Естонія і Латвія стурбовані впливом Москви на своїх громадян — етнічних росіян, Вільнюс більше боїться прямої військової загрози, йдеться у статті.

«Ми спостерігаємо зростаючу мілітаризацію Калінінграда», а також «все більш жорстока і непередбачувана поведінка в Балтійському морі», зазначила Грібаускайте.

Джерело: Financial Times

Натхнення: inopressa.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть