Здоров'я

Як поліпшити поставу в будь-якому віці

Як навчитися підтримувати гарну поставу

Кому з нас у дитинстві не доводилося майструвати кораблики і човники. Спорудивши судно, ми по кілька разів перезакріплювали щоглу, щоб кораблик на воді тримався стійко і рівно. Такого ж виправлення потребує і наш хребет.

Якщо уявити, що таз — це корабель, а хребет — щогла, то для того, щоб щогла не зламалася, а судно не нахилилося, потрібно вирівняти щоглу і розташувати її правильно, вертикально. Тоді сила натягу канатів (тонус м’язів) стане рівномірною.

Використовуючи отримані навички, спочатку ви вирівнюєте хребет по трьох площинах. А потім орієнтуєте лінію тазу, яка йде через тазостегнові суглоби і лінію плечей, проходить через плечові суглоби перпендикулярно хребту.

[box type=”success” ]При досягненні правильного положення напруга м’язів помітно зменшується, а тонус м’язів вирівнюється. Слід зазначити, що хребет має вигини, які при вирівнюванні стають рівномірними. Вони надають нашій поставі природність і красу. Тому, гарній поставі відповідають правильні вигини.[/box]

Починайте навчатися самовирівнюванню в положенні лежачи на спині, поклавши під голову невелику книгу або жорстку подушку, щоб надати голові нормальне положення. Орієнтуючи в тривимірному просторі частини тіла, ви вже через кілька спроб зможете знайти потрібне положення, при якому будете відчувати правильне розташування тулуба, симетричний тонус м’язів, їх розслаблення. У такій зручній і комфортній позі болі відчуваються не так сильно.

При вирівнюванні намагайтеся не поспішати, використовуйте мікрозусилля, лише загострюючи увагу на потрібних ділянках, саме ваша воля через деякий час зробить все, що потрібно. Потренувавшись деякий час, ви розумієте, що навіть у ліжку ми, виявляється, не вміємо правильно лежати і розслаблятися. Отримані навички можна використовувати в положенні лежачи на боці і на животі.

Навчившись знаходити вірне положення лежачи, переходьте до тренування в положенні сидячи. Вміння рівно тримати спину, правильно сидіти дуже важливо при сидячій роботі. Для самоконтролю ви можете використовувати дзеркало. Сядьте на стілець, злегка розвівши ноги і зігнувши їх в колінних та кульшових суглобах під кутом 90-100°. Поперек знаходиться в розігнутому положенні, відповідному того, як він займає в положенні стоячи.

Тренування навичок правильної постави: а — правильна поза; б — неправильна поза

Саме це положення забезпечує хребту можливість протистояти вертикальному навантаженню і робить будь-яку сидячу роботу не такою важкою, як раніше. Навчання навичкам правильної постави в положенні сидячи аналогічно коригуванню тіла в положенні лежачи.

Для підтримки правильного положення і створення комфортних умов при тривалому сидінні використовуйте подушку, яка забезпечує упор і розгинання попереку. Це допоможе вашому хребту витримувати навантаження.

Тренування навичок правильної постави за допомогою подушки

Далі продовжуйте тренування в положенні стоячи, для самоконтролю використовуйте дзеркало. Під час тренувань намагайтеся зберігати і підтримувати рівномірність природних вигинів.

Закріплення навичок підтримки правильної постави

По мірі оволодіння навичками рівно тримати спину у людини розвивається потреба стежити за своєю поставою. Так як втома, болі і дискомфорт в хребті змушують нас знаходити більш зручне положення, іноді це буває важко. Але вже через кілька днів тренувань ви навчитеся тримати поставу, знаходячи ідеальне положення для роботи і відпочинку.

Спочатку воно виявиться незвичним для деяких м’язів, оскільки їх бездіяльність через невиконання покладених на них функції призводить до розтренованості. Але чим частіше ви будете користуватися ними при підтримці правильної постави, тим легше вам буде зберігати її надалі.

[box type=”shadow” ]Намагайтеся частіше прислухатися до свого тіла, розуміти його сигнали про неблагополуччя.[/box]

Саме це і дозволить вам стежити за поставою. Періодично контролюючи її під час роботи і відпочинку, ви непомітно для себе звикнете до правильного положення хребта.

Майже так само, як людина, що перенесла важку хворобу, спочатку втомлюється від легкої прогулянки, але, поступово включаючись в робочий ритм, повертається до колишнього рівня працездатності. Крім того, прискорити процес звикання можна за допомогою спеціальних вправ, що підвищують специфічну витривалість, необхідну для підтримки правильної пози.

[box type=”success” ]Запам’ятайте! Постава є частиною нашої індивідуальності і відображає наш психоемоційний стан. У ряді випадків хронічна втома, порушення сну, головні болі, болі в спині і шиї і т. д. можуть бути результатом поганої постави. У правильному положенні навантаження на хребет стає мінімальним, він менше втомлюється, ось чому раціональне положення тіла при виконанні робіт є хорошою профілактикою остеохондрозу та його загострень.[/box]

У більшості випадків поставу можна поліпшити в будь-якому віці. Процес формування постави полягає в тому, що ви навчаєтеся прислухатися до сигналів свого тіла і правильно реагувати на них, приймаючи позу, яка дійсно необхідна в даний момент.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button